See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Unitati periferice telecontrol
Description: Prin achizitia Unitatilor perferice telecontrol se va asigura continuitatea in alimentare a consumatorilor existenti si racordarea a noi consumatori la reteaua electrica de distributie, se vor indeplini cerintele legislative aplicabile(Ordinul ANRE nr. 96/18.10.2017 Regulamentului de organizare a activităţii de mentenanţă cu modificarile si completarile aduse de Ord.84/2021; Ordinul ANRE nr. 36/28.02.2019 privind aprobarea Metodologiei pentru evaluarea condiţiilor de finanţare a investiţiilor pentru electrificarea localităţilor ori pentru extinderea reţelelor de distribuţie a energiei electrice; Ordinul ANRE nr. 59/02.08.2013 pentru aprobarea Regulamentului privind racordarea utilizatorilor la reţelele electrice de interes public). Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 19-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata). Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici prin intermediul SEAP pana la termenul-limita stabilit, conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
Internal identifier: 2024/00453
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32260000 Data-transmission equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Prin achizitia Unitatilor perferice telecontrol se va asigura continuitatea in alimentare a consumatorilor existenti si racordarea a noi consumatori la reteaua electrica de distributie, se vor indeplini cerintele legislative aplicabile(Ordinul ANRE nr. 96/18.10.2017 Regulamentului de organizare a activităţii de mentenanţă cu modificarile si completarile aduse de Ord.84/2021; Ordinul ANRE nr. 36/28.02.2019 privind aprobarea Metodologiei pentru evaluarea condiţiilor de finanţare a investiţiilor pentru electrificarea localităţilor ori pentru extinderea reţelelor de distribuţie a energiei electrice; Ordinul ANRE nr. 59/02.08.2013 pentru aprobarea Regulamentului privind racordarea utilizatorilor la reţelele electrice de interes public). Cantitati estimate minime si maxime : Conf Anexa 1, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conf documentatiei de atribuire. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 9.316.775,00 RON fara TVA.
Internal identifier: 1