371144-2021 - ResultRomania-Bucharest: Diesel fuel (EN 590)
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Carburanți: motorină Euro 5 și benzină fără plumb
Reference number: 1589886 /2019 /AA002 01
II.1.2.
Main CPV code
09134220 Diesel fuel (EN 590)
II.1.4.
Short description
Furnizare de carburanti – motorina EURO 5 Diesel, pentru vehiculele din parcul circulant STB S.A.
Furnizare benzina fara plumb pe baza de card.
Furnizarea motorinei se va efectua prin sistemul de monitorizare si alimentare cu carburanti al promitentului-achizitor, prin statiile de
carburanti din cele nouă locatii precizate in Anexa nr. 2 la acordul-cadru.
Furnizarea benzinei fara plumb se va efectua prin statiile de carburant ale furnizorului sau ale partenerilor situate pe teritoriul Romaniei.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Termenul-limita in care
autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare va fi cu 10 zile inainte de data-limita de
depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta va raspunde numai solicitarilor transmise in termenul stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
A. Motorina EURO 5: minimum 71 722 435 l, maximum 75 497 980 l si
B. Benzina fara plumb pe baza de card: minimum 41 620 l, maximum 42 000 l;
C. Inchiriere statiilor mobile; minimum 1, maximum 2 si pentru instalarea dispenserelor suplimentare: minimum 1, maximum 3.
Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea maxima de produse.