372085-2019 - ResultRomania-Bucharest: Kerosene jet type fuels
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Furnizare combustibil Jet A1 pentru alimentarea aeronavelor ce vor desfășura misiuni sub egida Frontex, în insula Chios
II.1.2.
Main CPV code
09131100 Kerosene jet type fuels
II.1.4.
Short description
Furnizarea de combustibil turboreactor Jet A1 în rezervorul elicopterului pe aeroportul Chios – Grecia, pentru desfășurarea misiunilor de supraveghere a frontierei Uniunii Europene dintre Grecia și Turcia, sub coordonarea Agenției Frontex.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Inspectoratul General de Aviație al M.A.I. va desfășura în perioada 1.8.2019-30.9.2019 o misiune sub coordonarea Agenției Frontex (Poseidon Sea 2019) cu un elicopter EC 135. Pentru desfășurarea misiunilor în zona de operare este necesară încheierea unui contract de furnizare combustibil turboreactor Jet A1 pe aeroportul Chios – Grecia.
Cantitatea estimata de jet A1 a se utliza pe parcursul misiunii este de 43 tone combustibil.