377026-2026 - Competition
Slovakia – Security cameras – Smart zariadenia na KVP
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
TitleSmart zariadenia na KVP
DescriptionVerejný obstarávateľ, Mestská časť Košice-Sídlisko KVP, realizuje projekt „Smart zariadenia na KVP", ktorý reprezentuje kľúčovú iniciatívu na podporu rozvoja inteligentných miest a moderného riadenia verejných služieb. Projekt reaguje na narastajúcu potrebu efektívneho zberu, spracovania, zbierania a využívania údajov vo verejnej správe, s cieľom zlepšiť kvalitu rozhodovania, zvýšiť bezpečnosť vo verejných priestoroch a posilniť transparentnosť a zapojenie občanov do komunikácie so samosprávou. Predmetom zákazky je dodanie a implementácia komplexného súboru technologických a softvérových riešení, ktoré umožnia mestskej časti vybudovať integrovaný a dátovo riadený systém pre digitálne spravovanie mestského prostredia. Technologická infraštruktúra zahŕňa 19 inteligentných otočných kamier, ktoré budú umiestnené na strategicky vybraných miestach v rámci mestskej časti. Každé miesto bude napojené na centrálny dispečerský systém a bude vybavené potrebným napájaním a dátovou infraštruktúrou. Súčasťou projektu sú aj tri meteorologické a environmentálne monitorovacie stanice, ktoré budú inštalované na budovách vo verejnom vlastníctve a budú nepretržite zbierať kľúčové environmentálne údaje, najmä rýchlosť vetra a kvalitu ovzdušia. Tieto údaje budú slúžiť nielen ako základ pre rýchlejšie a lepšie rozhodovanie samosprávy, ale budú aj sprístupnené verejnosti cez digitálne informačné kanály, čím prispejú k zvyšovaniu environmentálneho povedomia a občianskej angažovanosti. Dôležitou súčasťou systému bude sieť digitálnych informačných panelov (digital signage), ktoré budú osadené na frekventovaných miestach ako napríklad pred budovou miestneho úradu, komunitnou kaviarňou, skateparkom, obchodnými centrami či vedľa výmenníku Starozagorská. Panely budú slúžiť ako dynamické informačné nástroje, ktoré budú zobrazovať aktuálne počasie, verejné výzvy, výstrahy a údaje zo senzorických systémov, čím zabezpečia včasnú a relevantnú komunikáciu s obyvateľmi. Všetky komponenty systému budú centrálne riadené z novovybudovaného dispečerského pracoviska, ktoré bude vybavené modernými technológiami na vizualizáciu, ukladanie a analýzu údajov, vrátane výkonných monitorov, zálohovacieho úložiska, ovládacích prvkov a klimatizácie na zabezpečenie spoľahlivej prevádzky. Dáta zo všetkých zariadení - metadát kamier, meteostaníc a informačných tabúľ - budú spracovávané prostredníctvom bezpečnej cloudovej platformy, ktorá bude integrovaná s webovou stránkou mestskej časti a portálmi otvorených údajov. Platforma bude poskytovať štandardizované výstupy a rozhrania (API) pre prístup v reálnom čase, zabezpečí interoperabilitu a zverejňovanie dát podľa princípov otvoreného vládnutia. Využitie technológií ako MS SQL, Power BI a Reporting Services umožní mestskej časti vizualizovať trendy, sledovať stav infraštruktúry a efektívne plánovať ďalšie aktivity. Výsledkom projektu bude bezpečnejšie, inteligentnejšie a lepšie prepojené mestské prostredie, posilnenie dôvery verejnosti voči samospráve a posun MČ Košice-Sídlisko KVP smerom k modernej, digitálne transformovanej a na obyvateľov zameranej verejnej správe.
Internal identifierKVP
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 35125300 Security cameras
Additional classification (cpv): 38127000 Weather stations, 35125100 Sensors, 30200000 Computer equipment and supplies, 48800000 Information systems and servers, 48820000 Servers, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 51611100 Hardware installation services, 72200000 Software programming and consultancy services, 48000000 Software package and information systems, 72263000 Software implementation services
5. Lot
LotLOT-0001