377930-2023 - ResultRomania-Sibiu: Sewer construction work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CL11 - Extinderea si reabilitarea retelelor de alimentare cu apa si canalizare din localitatile Poplaca, Rasinari, Cisnadie, Cisnadioara si Tocile si colector ape uzate
Reference number: Cl 11
II.1.2.
Main CPV code
45232400 Sewer construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul acestui contract constă în extinderea și reabilitarea reșelelor de apă și canalizare la nivelul localităților Cisnădie, Cisnădioara, Poplaca , Rășinari și zona Tocile (aparținând comunei Sadu).
Prin acest contract se vor realiza următoarele lucrări:
Obiect 1. Localitatea Poplaca
- Extindere retea de canalizare menajera (colector principal apa uzata) cu conducte din PVC-KG SN8 Dn 315mm in lungime totala L= 5498.89m;
- Statii de pompare apa uzata: 3 buc;
- Conducte de refulare aferente statiilor de pompare PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 125mm, pe o lungime L= 1321.62m.
Obiect 2. Localitatea Rasinari
- Extindere retea de distributie, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 60-110mm, pe o lungime L= 1052.2m;
- Extindere retea de canalizare menajera cu conducte din PVC-KG SN8 Dn 250mm in lungime totala L= 2493.56;
- Statii de pompare apa uzata: 1 buc;
- Conducte de refulare aferente statiilor de pompare PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 90mm, pe o lungime L= 98.50m.
Obiect 3. Localitatea Cisnadie
- Reabilitare conducta de aductiune, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 315-355mm, pe o lungime L= 3241.79m;
- Reabilitare retea de distributie, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 110-315mm, pe o lungime L= 5706.26m;
- Extindere conducta de aductiune, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 110mm, pe o lungime L= 1195.56m;
- Extindere retea de distributie, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 110mm, pe o lungime L= 1197.97m;
- Statii de pompare apa potabila: 2 buc;
- Reabilitare retea de canalizare menajera cu conducte din PVC-KG SN8 Dn 250-500mm in lungime totala L= 6130.80m;
- Extindere retea de canalizare menajera cu conducte din PVC-KG SN8 Dn 250mm in lungime totala L= 973.76m;
- Conducte de refulare aferente statiilor de pompare PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 90mm, pe o lungime L= 337.15m.
Obiect 4. Localitatea Cisnadioara
- Extindere conducta de aductiune, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 110mm, pe o lungime L= 739.10m;
- Extindere retea de distributie, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 63-110mm, pe o lungime L= 8890.48m;
- Extindere retea de canalizare menajera cu conducte din PVC-KG SN8 Dn 250-315mm in lungime totala L= 7992.86m;
- Statii de pompare apa uzata:41 buc;
- Conducte de refulare aferente statiilor de pompare PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 110mm, pe o lungime L= 843.14m.
Obiect 5. Localitatea Tocile
- Extindere retea de distributie, cu conducte din PEID PE100 PN10 SDR17 cu diamentrul De 63-160mm, pe o lungime L= 13178.07m;
- Statii de pompare apa potabila: 1 buc;
Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de
atribuire este: 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Entiatea Contractantă stabilește două termene în care va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, după
cum urmează:
- primul termen: în a 28-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractantă va raspunde solicitărilor transmise
până în a 38-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- al doilea/ultimul termen: în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractantă raspunde solicitărilor
transmise până în a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limita stabilit,
respectiv 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232431 Wastewater pumping station, 45233140 Roadworks, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement