378435-2024 - Competition
Netherlands – Guidance and counselling services – Begeleiding mantelzorg gemeente Lansingerland (open house procedure) regelmatige toetredingsronden
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Begeleiding mantelzorg gemeente Lansingerland (open house procedure) regelmatige toetredingsronden
Description: Mantelzorgbegeleiding: Het structureel bieden van, een op indicatie vastgesteld (doorgaans) aaneengesloten aantal minuten per week, praktische ondersteuning ter vervanging voor de taken van de mantelzorger. De mantelzorger heeft gedurende die periode tijd voor andere zaken en ontspanning. Gemiddeld wordt er uitgegaan van een aanbod aan mantelzorgbegeleiding van een aaneengesloten periode van 180 minuten per week. Anno mei 2024 ontvangen 30 cliënten mantelzorgbegeleiding. De verwachte geraamde waarde per contractjaar is € 380.000. De maximale opdrachtwaarde onder deze Raamovereenkomst over de volledige looptijd van de opdracht is door de gemeente Lansingerland vastgesteld op € 3.420.000 exclusief btw.
Internal identifier: U24.02709
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Het gaat in deze non-selectieve inkoopprocedure om een “open systeem van afspraken”. De inkoop en de overeenkomst vormen samen een systeem van afspraken. Hiermee is de gemeente voornemens diensten in het kader van mantelzorgbegeleiding op de markt aan te kopen. De gemeente sluit met iedere aanbieder die zich ertoe verbindt om de betrokken diensten te leveren tegen vooraf vastgestelde voorwaarden een overeenkomst tot toetreding tot het systeem. Individuele opdrachten verleent de gemeente vervolgens op basis van de overeenkomst door middel van een opdracht via het berichtenverkeer. Bij de toelating tot het systeem maakt de gemeente zelf geen selectie onder de belangstellende aanbieders (geen gunning op basis van gunningscriteria). Het systeem is dus niet gericht op het exclusief gunnen van een overheidsopdracht. De Aanbestedingswet 2012 is op deze procedure niet van toepassing omdat geen sprake is van een overheidsopdracht of een duidelijk grensoverschrijdend belang. De gemeente voert en organiseert deze procedure in overeenstemming met algemene beginselen van privaatrecht en de algemene beginselen van behoorlijk bestuur, zoals het beginsel van gelijkheid van behandeling van ondernemers en met de daaruit voortvloeiende transparantieverplichting. De gemeente maakt indien dit administratieve verlichting biedt gebruik van documenten die vanuit aanbestedingsprocedures gebruikelijk zijn (bijvoorbeeld het UEA). Eerder is een marktconsultatie doorlopen. Deze heeft het TenderNed kenmerk: TN 471342. De documenten van deze markconsultatie zijn ook in dit dashboard opgenomen. Geen
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85312300 Guidance and counselling services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Begeleiding Mantelzorg
Description: Het structureel bieden van, een op indicatie vastgesteld (doorgaans) aaneengesloten aantal minuten per week, praktische ondersteuning ter vervanging voor de taken van de mantelzorger. De mantelzorger heeft gedurende die periode tijd voor andere zaken en ontspanning.
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: Optie tot verlengen van de raamovereenkomst: zie kader hieronder. Optie tot ontbinding van de raamovereenkomst: Zowel de gemeente als de aanbieder kan de Raamovereenkomst tussentijds opzeggen met inachtneming van een termijn van zes (6) maanden. De gemeente kan dit doen in zijn geheel voor alle aanbieders of per individuele Overeenkomst. Optie tot wijzigen van de overeenkomst: De gemeente kan wijzigingen doorvoeren in (de voorwaarden van) de Raamovereenkomst, diensten en tariefstelling, maar niet nadat deze tenminste drie (3) kalendermaanden vooraf zijn aangekondigd. Deze wijzigingen mogen er niet toe leiden dat de Raamovereenkomst binnen de definitie van een ”overheidsopdracht” past. Aanbieder kan tot uiterlijk een (1) maand voordat de wijziging ingaat de Raamovereenkomst opzeggen indien en voor zover de wijziging niet gebaseerd is op door de VNG vastgestelde contractstandaarden of een wettelijke gehoudenheid van de gemeente om de Raamovereenkomst te wijzigen.