381309-2023 - ResultRomania-Mihail Kogălniceanu: Construction work for airports
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Dezvoltare terminal, turn de control si parcare la Aeroportul International Mihail Kogalniceanu Constanta
Reference number: 11212645/2023/PAAPD1398569
II.1.2.
Main CPV code
45235100 Construction work for airports
II.1.4.
Short description
Proiectare si executie lucrari din cadrul obiectivului de investitii Dezvoltare terminal, turn de control si parcare la Aeroportul International Mihail Kogalniceanu Constanta. Descrierea lucrărilor și a serviciilor este disponibilă în Studiu de Fezabilitate si Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire.
Ofertantii vor putea solicita clarificari nu mai tarziu de 18 zile inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde numai solicitarilor de clarificari adresate de operatorii economici care au respectat termenul anterior precizat, astfel incat raspunsul la solicitarile de clarificari sa fie transmis de catre autoritatea contractanta in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45262800 Building extension work, 45300000 Building installation work, 71220000 Architectural design services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71335000 Engineering studies, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare si executie lucrari din cadrul obiectivului de investitii Dezvoltare terminal, turn de control si parcare la Aeroportul International Mihail Kogalniceanu Constanta. Descrierea lucrărilor și a serviciilor este disponibilă în Studiu de Fezabilitate si Caietul de sarcini din cadrul prezentei documentaţii de atribuire