382260-2022 - ResultRomania-Slobozia: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
LUCRĂRI DE INTREȚINERE ȘI REPARAȚII DRUMURI JUDEȚENE ÎN PERIOADA 2019 – 2023
Reference number: 42317762019 2-2
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Lucrări de întreținere și reparații drumuri județene, în perioada 2019-2023
Frecvența și valoarea contractelor ce urmează a fi încheiate : Se estimează că se vor încheia cel puțin 4 contracte subsecvente. Cantitățile minima și maxime pe categorii de lucrări sunt prevăzute în anexele la documentația tehnică.
• Subsecvent I (2019 – 2020) val.min/max - 8.606.836,93/10.932.817,89
• Subsecvent II (2020 – 2021) val.min/max - 9.188.924,83/11.467.048,41
• Subsecvent III (2021 – 2022) val.min/max - 7.181.886,49/9.094.243,01
• Subsecvent IV (2022 – 2023) val.min/max - 7.017.515,98/8.499.845,83
• TOTAL ACORD CADRU - val.min/max - 31.995.164,23/39.993.955,14
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement