See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Proiectare- fazele: PT +CS + PAC+DE+AT și Execuție lucrări, echipamente tehnice și funcționale pentru proiectul: ”ÎMBUNĂTĂȚIREA ACCESULUI EGAL LA ASISTENȚĂ MEDICALĂ CA URMARE A EXTINDERII, MODERNIZĂRII ȘI REABILITĂRII SPITALULUI CLINIC DE RECUPERARE MEDICALĂ”
Description: Extinderea pe orizontala a cladirii principale existente (C1) Prin aceasta extindere pe orizontala se prevede realizarea a doua corpuri de structura noi independente fara a afecta structura de rezistenta a cladirilor existente: I. Cladirea administrativa cu regim de inaltime D+P+2E, conectata la cladirea existenta printr-o pasarela de trecere. II. Terasa alipita la cladirea existenta cu un regim de inaltime S+P. Cladirea administrativa si terasa se vor realizza din beton armat monolit cu o fundatie de tip indirecta prin piloti forati de tip CFA. Pasarela de legatura are o fundatie de tip indirecta prin piloti forati de tip CFA, o infrastructura din beton armat monolit si suprastructura realizata din elemente metalice. Prin aceasta solutie, cladirile existente vor ramane incadrate in clasa de risc seismic Rs III. Ca si consecinta, conform concluziilor de la expertiza tehnica nr. 292/2024 elaborata de catre expertul tehnic MLPAT prof. Dr. ing. Prada Marcela, nu sunt necesare consolidari la structura de rezistenta a cladirilor existente.
Internal identifier: 4245038_2025_PAAPD1534715
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Proiectare- fazele: PT +CS + PAC+DE+AT și Execuție lucrări, echipamente tehnice și funcționale pentru proiectul: ”ÎMBUNĂTĂȚIREA ACCESULUI EGAL LA ASISTENȚĂ MEDICALĂ CA URMARE A EXTINDERII, MODERNIZĂRII ȘI REABILITĂRII SPITALULUI CLINIC DE RECUPERARE MEDICALĂ”: Extinderea pe orizontala a cladirii principale existente (C1) Prin aceasta extindere pe orizontala se prevede realizarea a doua corpuri de structura noi independente fara a afecta structura de rezistenta a cladirilor existente: I. Cladirea administrativa cu regim de inaltime D+P+2E, conectata la cladirea existenta printr-o pasarela de trecere. II. Terasa alipita la cladirea existenta cu un regim de inaltime S+P. Cladirea administrativa si terasa se vor realizza din beton armat monolit cu o fundatie de tip indirecta prin piloti forati de tip CFA. Pasarela de legatura are o fundatie de tip indirecta prin piloti forati de tip CFA, o infrastructura din beton armat monolit si suprastructura realizata din elemente metalice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45261310 Flashing work, 45300000 Building installation work, 45321000 Thermal insulation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45443000 Facade work, 71311100 Civil engineering support services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works