See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Η αριθ. 05/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου
Description: Διακήρυξη αριθ. 05/2026 Ηλεκτρονικού, Ανοικτού, Διεθνούς Διαγωνισμού προς σύναψη Συμφωνίας-Πλαίσιο για τέσσερα (04) έτη για την «Προμήθεια ειδών Ιματισμού, Υπόδησης και Στρατωνισμού Δοκίμων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.» προϋπολογισθείσας αξίας ενός εκατομμυρίου οκτακοσίων σαράντα δύο χιλιάδων εκατόν εβδομήντα πέντε ευρώ #1.842.175,00 €# (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.) με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής. Συστημικοί αριθμοί : 454015, 454017, 454019, 454020, 454021, 454022, 454023, 454024, 454025, 454026, 454027, 454028, 454031, 454032, 454033, 454035, 454037, 454040.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18223200 Jackets
Additional classification (cpv): 35811300 Military uniforms, 18235100 Pullovers, 18332000 Shirts, 18316000 Tights, 18333000 Polo shirts, 18317000 Socks, 18140000 Workwear accessories, 18451000 Buttons, 18425000 Belts, 19200000 Textile fabrics and related items, 18423000 Ties, 18424000 Gloves, 18443340 Caps, 98393000 Tailoring services, 18800000 Footwear, 39512000 Bed linen, 39512100 Sheets, 39512500 Pillowcases, 39514100 Towels, 18930000 Sacks and bags, 44521210 Padlocks
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ 1: «Είδος 1: Επενδύτες βραχείς (τύπου flying) » ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454015
Description: Τμήμα 1 «Επενδύτες βραχείς (τύπου flying) Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18223200-0 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454015 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454015 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Quantity: 1 250 pieces
Lot: LOT-0002
Title: ΤΜΗΜΑ 2: «Είδος 1: Στολές εργασίας (χιτώνιο – παντελόνι), Είδος 2: Πηλίσκοι εργασίας (τζόκει)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454017
Description: Τμήμα 2 «Είδος 1: Στολές εργασίας (χιτώνιο – παντελόνι), Είδος 2: Πηλίσκοι εργασίας (τζόκει)" Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 35811300-5 και 18443320-5 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454017 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454017 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 35811300 Military uniforms
Additional classification (cpv): 18443320 Field caps
Quantity: 2 500 pieces
Lot: LOT-0003
Title: ΤΜΗΜΑ 3: «Πουλόβερ μαύρα (τύπου V)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454019
Description: Τμήμα 3 «Πουλόβερ μαύρα (τύπου V)" Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18235100-6 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454019 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454019 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18235100 Pullovers
Lot: LOT-0004
Title: ΤΜΗΜΑ 4: «Είδος 1 :Πουκάμισα χειμερινά (ανδρών-γυναικών), Είδος 2: Πουκάμισα θερινά ανδρών, Είδος 3 :Πουκάμισα θερινά γυναικών, Είδος 4 :Μπλούζα Polo» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454020
Description: Τμήμα 4 «Είδος 1 :Πουκάμισα χειμερινά (ανδρών-γυναικών), Είδος 2: Πουκάμισα θερινά ανδρών, Είδος 3 :Πουκάμισα θερινά γυναικών, Είδος 4 :Μπλούζα Polo" Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18332000-5 και 18333000-2 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454020 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454020 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18332000 Shirts
Additional classification (cpv): 18333000 Polo shirts
Quantity: 3 750 pieces
Lot: LOT-0005
Title: ΤΜΗΜΑ 5: «Είδος 1 : Περιπόδια μακρά γυναικών (καλσόν), Είδος 2: Περιπόδια (κάλτσες) θερινά, Είδος 3 :Περιπόδια (κάλτσες) χειμερινά» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454021
Description: Τμήμα 5 "Είδος 1 : Περιπόδια μακρά γυναικών (καλσόν), Είδος 2: Περιπόδια (κάλτσες) θερινά, Είδος 3 :Περιπόδια (κάλτσες) χειμερινά" Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18316000-7 και 18317000-4 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454021 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454021 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18316000 Tights
Additional classification (cpv): 18317000 Socks
Quantity: 3 900 pieces
Lot: LOT-0006
Title: ΤΜΗΜΑ 6: «Είδος 1: Διακριτικά Λ/Φ χειμερινά, Είδος 2: Διακριτικά Λ/Φ θερινά, Είδος 3: Κομβία μεταλλικά» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454022
Description: Τμήμα 6 "Είδος 1: Διακριτικά Λ/Φ χειμερινά, Είδος 2: Διακριτικά Λ/Φ θερινά, Είδος 3: Κομβία μεταλλικά" Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18140000-2 και 18451000-5 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454022 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454022 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18140000 Workwear accessories
Additional classification (cpv): 18451000 Buttons
Quantity: 22 500 pieces
Lot: LOT-0007
Title: ΤΜΗΜΑ 7: «Είδος 1: Ζώνες λευκές, Είδος 2: Ζώνες κυανές, Είδος 3: Ζώνες μαύρες» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454023
Description: Τμήμα 7 "«Είδος 1: Ζώνες λευκές, Είδος 2: Ζώνες κυανές, Είδος 3: Ζώνες μαύρες»" Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18425000-4 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454023 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454023 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18425000 Belts
Lot: LOT-0008
Title: ΤΜΗΜΑ 8: «Είδος 1: Ύφασμα σεβιότ, Είδος 2: Ύφασμα λευκό σύμμικτο» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454024
Description: Τμήμα 8 «Είδος 1: Ύφασμα σεβιότ, Είδος 2: Ύφασμα λευκό σύμμικτο» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 19200000-8 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ.05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454024 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454024 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 19200000 Textile fabrics and related items
Quantity: 13 500 metres
Lot: LOT-0009
Title: ΤΜΗΜΑ 9: «Είδος 1: Λαιμοδέτες, Είδος 2: Χειρόκτια βαμβακερά λευκά» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454025
Description: Τμήμα 9 «Είδος 1: Λαιμοδέτες, Είδος 2: Χειρόκτια βαμβακερά λευκά» Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18423000-0 και 18424000-7 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454025 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454025 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18423000 Ties
Additional classification (cpv): 18424000 Gloves
Lot: LOT-0010
Title: ΤΜΗΜΑ 10: «Είδος 1: Πηλίκια ανδρών με εθνόσημο, Είδος 2: Πηλίκια γυναικών με εθνόσημο» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454026
Description: Τμήμα 10 «Είδος 1: Πηλίκια ανδρών με εθνόσημο, Είδος 2: Πηλίκια γυναικών με εθνόσημο» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18443340-1 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454026 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454026 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18443340 Caps
Lot: LOT-0011
Title: ΤΜΗΜΑ 11: «Είδος 1: Κοπή και ραφή στολών» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454027
Description: Τμήμα 11 «Είδος 1: Κοπή και ραφή στολών» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 98393000-4 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ.05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454027 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454027 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98393000 Tailoring services
Lot: LOT-0012
Title: ΤΜΗΜΑ 12: «Είδος 1: Άρβυλα μαύρα (τύπου Ε.Σ.)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454028
Description: Τμήμα 12 «Είδος 1: Άρβυλα μαύρα (τύπου Ε.Σ.)» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18800000-7 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454028 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454028 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18800000 Footwear
Lot: LOT-0013
Title: ΤΜΗΜΑ 13: «Είδος 1: Ημιενδρομίδες (χρώματος μαύρου)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454031
Description: Τμήμα 13 «Είδος 1: Ημιενδρομίδες (χρώματος μαύρου)» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18800000-7 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454031 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454031 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Quantity: 700 pieces
Lot: LOT-0014
Title: ΤΜΗΜΑ 14: «Είδος 1: Υποδήματα χειμερινά ανδρών (σκαρπίνια μαύρα), Είδος 2: Υποδήματα θερινά γυναικών (χρώματος λευκού), Είδος 3: Υποδήματα θερινά ανδρών (σκαρπίνια λευκά), Είδος 4: Υποδήματα χειμερινά γυναικών (χρώματος μαύρου)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454032
Description: Τμήμα 14 «Είδος 1: Υποδήματα χειμερινά ανδρών (σκαρπίνια μαύρα), Είδος 2: Υποδήματα θερινά γυναικών (χρώματος λευκού), Είδος 3: Υποδήματα θερινά ανδρών (σκαρπίνια λευκά), Είδος 4: Υποδήματα χειμερινά γυναικών (χρώματος μαύρου)» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18800000-7 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454032 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454032 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Lot: LOT-0015
Title: ΤΜΗΜΑ 15: «Είδος 1: Κλινοσκεπάσματα» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454033
Description: Τμήμα 15 «Είδος 1: Κλινοσκεπάσματα» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 39512000-4 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454033 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454033 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 39512000 Bed linen
Lot: LOT-0016
Title: ΤΜΗΜΑ 16: «Είδος 1: Σεντόνια, Είδος 2: Κελύφια προσκέφαλων (μαξιλαροθήκες)» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454035
Description: Τμήμα 16 «Είδος 1: Σεντόνια, Είδος 2: Κελύφια προσκέφαλων (μαξιλαροθήκες)» Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 39512100-5 και 39512500-9 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454035 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454035 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 39512100 Sheets
Additional classification (cpv): 39512500 Pillowcases
Lot: LOT-0017
Title: ΤΜΗΜΑ 17: «Είδος 1: Πετσέτες προσώπου (προσόψια), Είδος 2: Πετσέτες λουτρού» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454037
Description: Τμήμα 17 «Είδος 1: Πετσέτες προσώπου (προσόψια), Είδος 2: Πετσέτες λουτρού» Κωδικός του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 39514100-9 Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454037 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454037 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 39514100 Towels
Lot: LOT-0018
Title: ΤΜΗΜΑ 18: «Είδος 1: Σάκοι ιματισμού (λουκάνικα), Είδος 2: Λουκέτα μακρύλαιμα, Είδος 3: Λουκέτα κοντόλαιμα» ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 454040
Description: Τμήμα 18 «Είδος 1: Σάκοι ιματισμού (λουκάνικα), Είδος 2: Λουκέτα μακρύλαιμα, Είδος 3: Λουκέτα κοντόλαιμα» Κωδικοί του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 18930000-7 και 44521210-3. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς αποκλειστικά βάσει τιμής. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο Παράρτημα ΣΤ’ (Τεχνικές Προδιαγραφές) της αρ. 05/2026 διακήρυξης. Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται και στον μοναδικό url https://nepps-search.eprocurement.gov.gr/actSearch/resources/search/454040 το οποίο παρέχει απευθείας πρόσβαση σε στοιχεία και έγγραφα της Δημόσιας Σύμβασης της ηλεκτρονικής διαδικασίας με ΑΑ 454040 στο ΕΣΗΔΗΣ.
Main classification (cpv): 18930000 Sacks and bags
Additional classification (cpv): 44521210 Padlocks