387163-2023 - ResultRomania-București: Electric buses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție a unui număr de 100 de autobuze electrice şi a infrastructurii de încărcare necesară acestora
Reference number: 4267117/2022/1
II.1.2.
Main CPV code
34144910 Electric buses
II.1.4.
Short description
Achiziționarea a 100 autobuze electrice si a infrastructurii de încărcare necesara acestora, conform caiet de sarcini.
Autobuze electrice noi, din gama 12 m (12000±350mm), cu tracțiune complet electrică, realizată autonom cu Sistem Reîncărcabil de Stocare a Energiei Electrice (SRSEE), cu baterii de acumulatori, cu podea complet coborâtă pe toată lungimea vehiculului, cu trei uși duble și aer condiționat în salonul de călători, destinate transportului urban de călători în Municipiul București și zona limitrofă, conform tuturor cerințelor din caietul de sarcini.
Durata contractului: Furnizorul se obligă să livreze produsele care fac obiectul Contractului, conform graficului de livrare menționat în Anexa nr. 1 la contract, în termen de 14 luni de la semnarea contractului. Contractul are durata de valabilitate până la data ieșirii din garanție (full warranty) a ultimului autobuz electric livrat.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor este de 23 de zile. Autoritatea contractanta va răspunde solicitărilor de clarificări în a 15 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31158100 Battery chargers
II.2.4.
Description of the procurement
Achizitionarea a 100 autobuze electrice si a infrastructurii de incarcare necesara acestora, conform cerintelor din caietul de sarcini.