2. Procedure
Procedure
Title: Digitaalinen työympäristö
Description: Hankinnan kohteena on HASOn digitaalinen työympäristö. Kokonaisuus sisältää käyttäjien tarvitsemat työasemat ja työpistevarusteet, puhelimet, neuvotteluhuoneiden AV-laitteet sekä toimiston lähiverkon hankinnan ja näihin liittyvät käyttöönotto-, hallinta-, tuki-, ylläpito- ja elinkaaripalvelut. Hankintaan sisältyy myös Microsoft 365 lisenssit, nykyisen ympäristön haltuunotto, hallinta-, ylläpito-, tukipalvelu sekä käyttäjähallintaan, tietoturvaan ja palvelun jatkuvaan kehittämiseen liittyviä tehtäviä. Hankittavan kokonaisuuden tarkempi kuvaus liitteessä Hankinnan kohde.
Internal identifier: 614721
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000