See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Ramavtal för vinterväghållning och vårstädning
Description: Upphandlingen avser ramavtal avseende vinterväghållning och vårstädning av gator, vägar, GC-vägar samt övriga ytor enligt interaktivt kartmaterial inom Lerums kommun. Entreprenaden omfattar kommundelarna Lerum, Stenkullen, Floda, Tollered, Norsesund stationsområde, Stannum, Olstorp, Gråbo, Annekärr och Sjövik.
Internal identifier: SBN26.71
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ramavtal vinterväghållning och vårstädning
Description: Upphandlingen avser ramavtal avseende vinterväghållning och vårstädning av gator, vägar, GC-vägar samt övriga ytor enligt interaktivt kartmaterial inom Lerums kommun.
Internal identifier: 1871999-0
Lot: LOT-0002
Title: Delområde A
Internal identifier: 1900729-1
Lot: LOT-0003
Title: Delområde B
Internal identifier: 1900726-2
Lot: LOT-0004
Title: Delområde C
Internal identifier: 1900727-3
Lot: LOT-0005
Title: Delområde D
Internal identifier: 1900728-4
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SBN26.71
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1871999-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde A
Intern identifierare: 1900729-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde B
Intern identifierare: 1900726-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde C
Intern identifierare: 1900727-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde D
Intern identifierare: 1900728-4