389407-2021 - ResultRomania-Galați: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
GL-CL-01 – Alimentare cu apă și canalizare în aglomerările Galați și Smârdan
Reference number: 16914128_2021_PAAPD1166238
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari de reabilitare si extindere a retelelor de apa si canalizare, statii de pompare apa potabila, statii de tratare, rezervoare, statii pompare apa uzata, bransamente, racorduri, subtraversari si supratraversari intocmire documentatii pentru obtinere avize si autorizatii etc., in municipiul Galati si comuna Smardan, judetul Galati.
Informatii detaliate se regasesc in caietul de sarcini.
Valoarea estimata a contractului este de 139 775 357,00 RON, fara TVA, include si suma de 6 387 155 RON fara TVA reprezentand sume provizionate.
Entitatea contractanta stabileste un singur termen-limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare. Termenul-limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare: in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit, respectiv 21 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari de reabilitare si extindere a retelelor de apa si canalizare, statii de pompare apa potabila, statii de tratare, rezervoare, statii pompare apa uzata, bransamente, racorduri, subtraversari si supretraversari etc., in conformitate cu caietul de sarcini in municipiul Galati si comuna Smardan, judetul Galati.
Executie sistem alimentare cu apa si canalizare care include:
— reabilitare si extindere: aductiune; retea de distributie apa, retea de canalizare inclusiv conductele de refulare;
— reabilitare si construire: statie de clorinare, statii de pompare apa, rezervor, statii de pompare apa uzata.
Durata de executie a lucrarilor este de 720 de zile de la data data de incepere, la care se adauga perioada de garantie de minimum 36 de luni.