2. Procedure
Procedure
Title: Metsänhoitopalvelut
Description: HANKINNAN KOHDE Hankinnan kohteena ovat Senaatti-kiinteistöjen ja Puolustuskiinteistöjen omistamilla kiinteistöillä tehtävät metsänhoitopalvelut tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyn mukaisesti. Kiinteistöt sijaitsevat eri puolella Suomea, ks. tarkemmat tiedot tarjouspyynnön liitteestä C "Senaatti-konsernin metsät". Tarjouskilpailun perusteella valitaan yksi (1) Toimittaja, joka tuottaa palvelua koko Suomen alueella. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus". Hankinnan Tilaajina ovat Senaatti-kiinteistöt ja Puolustuskiinteistöt. Molemmat Tilaajat allekirjoittavat hankintapäätöksen ja Toimittajan kanssa tehtävän sopimuksen. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi on neljä (4) vuotta. Lisäksi sopimukseen sisältyy optiona mahdollisuus sopimuksen jatkamiseen enintään kahdella (2) vuodella. Ks. myös tarjouspyynnön liitteenä A olevan sopimuksen kohdat 4 ja 5. HANKINNAN LAAJUUS Metsänhoitopalveluita tuotetaan koko sopimuskaudella (ml. optio) 1800-2300 hehtaarin alueella. Hankinnan laajuutta on kuvattu myös liitteellä 1 Hankinnan kohteen kuvaus.
Internal identifier: SK/1959/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0000