See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Lucrări de întreținere și reparație a trecerilor la nivel cu calea ferată” (3 loturi)
Description: Prin achiziționarea acestor lucrări, se stabilește ca obiectiv, înlocuirea elementelor componente a trecerii la nivel cu cale ferată și ale suprastructurii căii, având ca rezultat eliminarea restricțiilor de viteză datorate stării căii pentru aducerea liniei în parametrii de exploatare proiectați și implicit asigurarea confortului sporit și a siguranței circulației rutiere prin realizarea planeității zonei carosabile a trecerii la nivel cu cale ferată. Execuția lucrărilor se va desfășura pe raza de activitate a Sucursalelor Regionale CF București, Craiova, Brașov, separat pe loturi, în conformitate cu caietul de sarcini nr. 2/1/892/2022. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până în a 22-a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă. Entitatea contractantă intenționează să încheie, pentru fiecare lot în parte, un acord-cadru pe 4 ani cu 3 operatori economici, fără reofertare. În cazul în care, în cadrul unui lot nu există 3 oferte admisibile, acordul-cadru se poate încheia cu unul sau doi ofertanți funcție de câte oferte admisibile sunt la lotul respectiv. La acordurile-cadru încheiate cu doi sau trei ofertanți admisibili, contractele subsecvente în baza respectivului acord-cadru se vor încheia cu ofertantul declarat câștigător (cel clasat pe locul I cu punctajul cel mai mare).
Internal identifier: 17/1/1030/18.10.2022
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45234140 Level crossing construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: lot 1 - Lucrări de întreținere și reparație a trecerilor la nivel cu calea ferată pe raza Sucursalei Regională CF București
Description: Prin execuția acestor lucrări se realizează înlocuirea elementelor componente a trecerii la nivel cu calea ferată și ale suprastructurii căii, având ca rezultat, eliminarea restricțiilor de viteză datorate stării căii pentru aducerea liniei în parametrii de exploatare proiectați și implicit asigurarea confortului sporit și a siguranței circulației rutiere prin realizarea planeității zonei carosabile a trecerii la nivel cu calea ferată și cuprind următoarele operații minime: -demontarea trecerii la nivel existente -demontare suprastructură CF -execuție săpătură -realizare săpături necesare pentru scurgerea apelor in zona trecerii la nivel -refacerea substratului căii pentru linii CF -așternere Geotextil cu rol de separare -așternere Geotextil cu rol de ranforsare -execuție Suprastructură CF: -execuție strat compactat piatră spartă sub talpa traverselor -pozarea traverselor noi -montarea șinelor pe traversele din beton -realizarea prismei căii -sudarea șinelor prin înglobarea acestora în tronsonul CFJ -așezarea dalelor elastice cu montarea fundației de rezemare a dalelor exterioare -amenajare racordare drum cu CF -montare parapet de protecție -montare indicator cruce dublă -montare indicatoare CF. Execuția lucrărilor se va desfășura pe raza de activitate a Sucursalei Regională CF București, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini nr. 2/1/892/2022. Cantități: Cantitatea maxima a acordului cadru este de 2560 ml TN, Cantitatea minima a acordului cadru este de 192 ml TN Cantitatea maxima a unui contract subsecvent este de 640 ml TN, Cantitatea minima a unui contract subsecvent este de 48 ml TN. Acordul-cadru va fi încheiat la nivel Central CFR, iar contractele subsecvente se vor încheia la nivel de regională, în limita fondurilor alocate. Frecvența contractelor subsecvente:maxim 2 contracte subsecvente/an
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Lucrări de întreținere și reparație a trecerilor la nivel cu calea ferată pe raza Sucursalei Regională CF Craiova
Description: Prin execuția acestor lucrări se realizează înlocuirea elementelor componente a trecerii la nivel cu calea ferată și ale suprastructurii căii, având ca rezultat, eliminarea restricțiilor de viteză datorate stării căii pentru aducerea liniei în parametrii de exploatare proiectați și implicit asigurarea confortului sporit și a siguranței circulației rutiere prin realizarea planeității zonei carosabile a trecerii la nivel cu calea ferată și cuprind următoarele operații minime: -demontarea trecerii la nivel existente -demontare suprastructură CF -execuție săpătură -realizare săpături necesare pentru scurgerea apelor in zona trecerii la nivel -refacerea substratului căii pentru linii CF -așternere Geotextil cu rol de separare -așternere Geotextil cu rol de ranforsare -execuție Suprastructură CF: -execuție strat compactat piatră spartă sub talpa traverselor -pozarea traverselor noi -montarea șinelor pe traversele din beton -realizarea prismei căii -sudarea șinelor prin înglobarea acestora în tronsonul CFJ -așezarea dalelor elastice cu montarea fundației de rezemare a dalelor exterioare -amenajare racordare drum cu CF -montare parapet de protecție -montare indicator cruce dublă -montare indicatoare CF. Execuția lucrărilor se va desfășura pe raza de activitate a Sucursalei Regională CF București, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini nr. 2/1/892/2022. Cantități: Cantitatea maxima a acordului cadru este de 2560 ml TN Cantitatea minima a acordului cadru este de 192 ml TN Cantitatea maxima a unui contract subsecvent este de 640 ml TN Cantitatea minima a unui contract subsecvent este de 48 ml TN Acordul-cadru va fi încheiat la nivel Central CFR, iar contractele subsecvente se vor încheia la nivel de regională, în limita fondurilor alocate. Frecvența contractelor subsecvente: maxim 2 contract subsecvent/an
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0005
Title: lot 5 - Lucrări de întreținere și reparație a trecerilor la nivel cu calea ferată pe raza Sucursalei Regională CF Brașov
Description: Prin execuția acestor lucrări se realizează înlocuirea elementelor componente a trecerii la nivel cu calea ferată și ale suprastructurii căii, având ca rezultat, eliminarea restricțiilor de viteză datorate stării căii pentru aducerea liniei în parametrii de exploatare proiectați și implicit asigurarea confortului sporit și a siguranței circulației rutiere prin realizarea planeității zonei carosabile a trecerii la nivel cu calea ferată și cuprind următoarele operații minime: -demontarea trecerii la nivel existente -demontare suprastructură CF -execuție săpătură -realizare săpături necesare pentru scurgerea apelor in zona trecerii la nivel -refacerea substratului căii pentru linii CF -așternere Geotextil cu rol de separare -așternere Geotextil cu rol de ranforsare -execuție Suprastructură CF: -execuție strat compactat piatră spartă sub talpa traverselor -pozarea traverselor noi -montarea șinelor pe traversele din beton -realizarea prismei căii -sudarea șinelor prin înglobarea acestora în tronsonul CFJ -așezarea dalelor elastice cu montarea fundației de rezemare a dalelor exterioare -amenajare racordare drum cu CF -montare parapet de protecție -montare indicator cruce dublă -montare indicatoare CF. Execuția lucrărilor se va desfășura pe raza de activitate a Sucursalei Regională CF București, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini nr. 2/1/892/2022. Cantități: Cantitatea maxima a acordului cadru este de 2560 ml TN Cantitatea minima a acordului cadru este de 192 ml TN Cantitatea maxima a unui contract subsecvent este de 640 ml TN Cantitatea minima a unui contract subsecvent este de 48 ml TN Acordul-cadru va fi încheiat la nivel Central CFR, iar contractele subsecvente se vor încheia la nivel de regională, în limita fondurilor alocate. Frecvența contractelor subsecvente:maxim 2 contract subsecvent/an.
Internal identifier: 5