See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling ramavtal för analys, statistik och rapportering rörande avfall
Description: Naturvårdsverket bjuder in er att lämna anbud i denna ramavtalsupphandling som gäller tjänster inom analys, statistik och rapportering rörande avfall . Naturvårdsverket har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör, vilken kommer att ingå i ett konsortium tillsammans med SCB, SMHI och SLU.
Internal identifier: NV-25-037420
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90700000 Environmental services
Additional classification (cpv): 71600000 Technical testing, analysis and consultancy services, 79330000 Statistical services, 79700000 Investigation and security services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Generell del
Internal identifier: 1800829-0
Lot: LOT-0002
Title: Alternativ 1: Krav på leverantör
Description: Denna del väljer anbudsgivaren att besvara om denne vill lämna efterfrågade bevis direkt i anbudet, se mer information i avsnitt 3.1.1.
Internal identifier: 1904994-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: NV-25-037420
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 79330000 Statistiktjänster, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1800829-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alternativ 1: Krav på leverantör
Intern identifierare: 1904994-1