See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Anskaffning av server och lagringsutrustning till Närpes stad
Description: Upphandlingen avser leverans av rackservrar, NVMe-baserat lagringssystem, programvarulicenser för Proxmox VE inklusive support, installation och driftsättning samt support- och underhållstjänster.
Internal identifier: 868197
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48820000 Servers
5. Lot
Lot: LOT-0000