See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de prestare a serviciu de întreținere și reparații instalații speciale BRONTO SKYLIFT - F 70 RPX/ F 38 RLX, ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al ISU Bucuresti-Ilfov pentru o perioada de 24 luni
Description: Acord-cadru de prestare a serviciu de întreținere și reparații instalații speciale BRONTO SKYLIFT - F 70 RPX/ F 38 RLX, ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al autoritatii contractante, pe o perioada de 24 luni.
Internal identifier: 3394974620253
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50531400 Repair and maintenance services of cranes
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru de prestare a serviciilor de întreținere și reparații instalații speciale BRONTO SKYLIFT - F 70 RPX/ F 38 RLX , ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al ISU Bucuresti-Ilfov pentru o perioadă de 24 luni. Autoritatea contractantă este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare în procesul de reparare și întreținere a instalațiilor speciale, cât și serviciile menționate, acestea efectuându-se în atelierul specializat al operatorului economic câștigător. În derularea acordurilor-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/ sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții pot depune oferta de preț detaliată pe fiecare tip de instalație specială/ serviciu, așa cum este solicitat de catre autoritatea contractantă, conform cerințelor din Caietul de sarcini. În situația în care, după atribuirea acordurilor-cadru, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractantă nu-și asumă obligația de a executa întreținerile și reparațiile la valoarea maximă prezentată în fișa de date a achiziției. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de servicii și de produse pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentatiei de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în cadrul respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele aferente executării serviciilor de mentenanță corectivă și preventivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevazute în Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în Caietul de sarcini. Numar zile pană la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor: 15 Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări cu 10 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului cadru este de 170.355,00 lei
Internal identifier: 1