See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: BC-CS-01-Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului, Publicitate si Supervizarea Contractelor de Lucrari pentru ”Proiectul Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apa si apă uzată din Judeţul Bacău, in perioada 2014-2020”- Lot 2 – Asistenta Tehnica pentru Supervizarea Lucrarilor
Description: Obiectul contractului il reprezinta prestarea serviciilor de Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului, Publicitate si Supervizarea Contractelor de Lucrari pentru ”Proiectul Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apa si apă uzată din Judeţul Bacău, in perioada 2014-2020” Lot 2 – Asistenta Tehnica pentru Supervizarea Lucrarilor NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1413552
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71356200 Technical assistance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: II.2.4 Descrierea achizitiei publice Obiectul contractului Asistenta Tehnica pentru Managementul Proiectului, Publicitate si Supervizarea Contractelor de Lucrari pentru ”Proiectul Regional de Dezvoltare a Infrastructurii de apa si apă uzată din Judeţul Bacău, in perioada 2014-2020” „Lot 2 – Asistenta tehnica pentru supervizarea lucrarilor“ il reprezinta prestarea urmatoarelor servicii: o Activități în faza de preconstruire; o Activități în perioada de construire; o Activități în perioada de recepție la terminarea lucrărilor; o Activități în Perioada de Garanție; o Activități la finalizarea contractelor de lucrări; o Sprijin pentru OR/UIP în procesul de achiziții, dacă este cazul. Prestatorul va presta serviciile aferente contractului in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea si cantitatile minime necesare indeplinirii contractului.
Additional classification (cpv): 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 79421100 Project-supervision services other than for construction work