392528-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title"Разширение на единната система АИС "Граничен контрол" в съответствие с изискванията на Регламент 2017/2226 и Системата за вход/изход (СВИ) на ЕС чрез доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на 8 (осем) нови електронни гишета за автоматизиран граничен контрол за ГКПП Аерогара Бургас, ГКПП Аерогара Варна и ГКПП Аерогара Пловдив"
DescriptionПредметът на настоящата обществена поръчка включва: Доставка на 8 (осем) нови електронни гишета за автоматизиран граничен контрол за ГКПП Аерогара Бургас Т2 заминаване (2 бр.), ГКПП Аерогара Варна Т2 пристигане (4 бр) и ГКПП Аерогара Пловдив (2 бр.); Доставка и изграждане на необходимата локална ИТ Инфраструктура за функционирането на новите електронните гишета за автоматизиран граничен контрол (АГК)– сървърни системи и комуникационна свързаност; Доставка на необходимите работни станции за наблюдение и управление на електронните гишета за АГК, информационни дисплеи и съответния софтуер за тази функционалност; Доставка на необходимите ИТ оборудване и лицензи за нова или разширение на съществуващата централна сървърна система; Инсталация на новите електронни гишета и интегриране към нови или съществуващи локални съвъри за управление и контрол на електронни гишета и към нова или съществуващата централна сървърна система; Интегриране на новите електронни гишета с инфраструктурата на АИС ГК, националното внедряване на СВИ и националния публичен частен ключ (PKI), изграден за обслужване на процеса на издаване на български лични документи с електронен носител върху системата за граничен контрол. Инсталация на информационните дисплеи и системата за управление на съдържанието на информационните дисплеи. Интеграция и лицензиране на дисплеите към система за управление на съдържанието на информационните дисплеи; Обучение на потребители и администратори на новодоставените електронни гишета за АГК. Срок за изпълнение на обществената поръчка - до 210 (двеста и десет) календарни дни, считано от датата на влизане в сила на договора. Изискванията относно съдържанието на дейностите в обхвата на обществената поръчка са посочени подробно в техническата спецификация (Приложение № 1).
Internal identifier525968
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 31640000 Machines and apparatus with individual functions
5. Lot
LotLOT-0001