See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Siirtokelpoisten tilaelementtirakennusten hankinta 2026
Internal identifier: 3671/2023
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Rinnakkaisten tarjousten tekeminen on kielletty. Mikäli tarjoaja jättää rinnakkaisia tarjouksia, huomioidaan niistä vain viimeisin tarjous.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 44211100 Modular and portable buildings, 45210000 Building construction work, 45214200 Construction work for school buildings, 45215221 Daycare centre construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Osa-alue 1: Siirtokelpoinen päiväkoti, koulu, muu toimitila nopean toimituksen tai normaalitoimituksen ratkaisuilla
Description: Osa-alueella 1 "Siirtokelpoinen päiväkoti, koulu, muu toimitila nopean toimituksen tai normaalitoimituksen ratkaisuilla" hankitaan joko nopean toimituksen (6 kk) tai normaalitoimituksen (9 kk) siirtokelpoisia päiväkoteja, kouluja tai muita toimitiloja toimittajan olemassa olevista ratkaisuista. Osa-alueelle 1 valitaan 4 toimittajaa etusijajärjestyksessä. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Osa-alueen arvioitu arvo neljälle vuodelle (alv 0 %) on 42 000 000 €.
Internal identifier: 1-0
Additional classification (cpv): 44211100 Modular and portable buildings
Lot: LOT-0002
Title: Osa-alue 2: Siirtokelpoinen tyyppipäiväkoti
Description: Osa-alueella 2 "Siirtokelpoinen tyyppipäiväkoti" hankitaan siirtokelpoisia tyyppipäiväkoteja. Osa-alueelle 2 valitaan 4 toimittajaa etusijajärjestyksessä. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Osa-alueen arvioitu arvo neljälle vuodelle (alv 0 %) on 16 000 000 €.
Internal identifier: 2-1
Lot: LOT-0003
Title: Osa-alue 3: Siirtokelpoinen tyyppikoulu
Description: Osa-alueella 3 "Siirtokelpoinen tyyppikoulu" hankitaan siirtokelpoisia tyyppikouluja. Osa-alueelle 3 valitaan 4 toimittajaa etusijajärjestyksessä. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Osa-alueen arvioitu arvo neljälle vuodelle (alv 0 %) on 11 000 000 €.
Internal identifier: 3-2
Lot: LOT-0004
Title: Osa-alue 4: Siirtokelpoinen liikuntasali
Description: Osa-alueella 4 "Siirtokelpoinen liikuntasali" hankitaan siirtokelpoisia liikuntasaleja. Osa-alueelle 4 valitaan 4 toimittajaa etusijajärjestyksessä. Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 1. "Hankinnan kohteen kuvaus". Osa-alueen arvioitu arvo neljälle vuodelle (alv 0 %) on 5 000 000 €.
Internal identifier: 4-3