2. Procedure
Procedure
Title: Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen hoitotarvikejakelun tuotteiden kuljettaminen noutopisteisiin
Description: Hankinnan kohteena on Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen (Pohde) hoitotarvikejakelun pakettien kuljettaminen ja luovuttaminen asiakkaille Suomessa, Ahvenanmaan maakunnan aluetta lukuun ottamatta. Suurin osa lähetyksistä toimitetaan Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueelle, mutta hoitotarvikejakelun asiakkailla on mahdollisuus tilata materiaalia myös muualle Suomeen (Ahvenanmaan maakuntaa lukuun ottamatta), esimerkiksi pidemmän loma-asunnolla vietettävän ajanjakson vuoksi. Palvelu on kuvattu tarkemmin liitteissä 2. Palvelukuvaus ja 3. Hoitotarvikejakelun noutopisteet sekä linkissä Oulun suuralue- ja kaupunginosajako. Tarjouspyynnössä ilmoitetut määrät ovat arvioita. Tilaaja ei sitoudu ilmoitettuihin määriin, vaan määrät voivat olla pienempiä tai suurempia. Sopimuskausi alkaa 1.1.2027 ja jatkuu sen jälkeen toistaiseksi voimassa olevana.
Internal identifier: PPHVADno-2026-15564
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60180000 Hire of goods-transport vehicles with driver
5. Lot
Lot: LOT-0000