393533-2026 - Competition
Finland – IT services: consulting, software development, Internet and support – Kampanjasivusto-julkaisualustan hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Kampanjasivusto-julkaisualustan hankinta
Description: Hankinnan kohteena on vantaa.fi-verkkosivuston yhteyteen rakennettava, mutta omalla verkko-osoitteella toimiva WordPress-ratkaisu, jolla voidaan toteuttaa kampanjasivustoja ja erikoisartikkeleita. Kampanjasivustoratkaisun tulee olla visuaalisesti houkutteleva, saavutettava ja helposti muokattavissa. Sen tulee mahdollistaa ketterästi toteutettavat kampanjasivustot ja erikoisartikkeleiden toteutukset, jotka parantavat kuntalaisten ja sidosryhmien käyttökokemusta verkkosivuilla. Erikoisartikkeleita näytetään kävijälle osana Drupalilla toteutettuja Vantaa.fi-verkkosivuja. Toimittajalta edellytetään vahvaa kokemusta WordPress-pohjaisten kampanjasivustojen suunnittelusta ja toteutuksesta. Sopimuskumppaniksi valitaan yksi toimittaja. Sopimus on toistaiseksi voimassaoleva.
Internal identifier: VD/2252/02.08.00.00/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0000