2. Procedure
Procedure
Title: Konjunkturbarometern hushåll
Description: Konjunkturinstitutet genomför en upphandling av tjänster för datainsamling och produktion av Konjunkturbarometern hushåll. Uppdraget omfattar genomförande av löpande hushållsundersökningar, datainsamling, kvalitetskontroll, rapportering och tillhörande tjänster enligt upphandlingsdokumenten. Syftet är att säkerställa en högkvalitativ och kontinuerlig insamling av data för Konjunkturinstitutets analys- och prognosverksamhet. Närmare krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
Internal identifier: 2026-021
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79310000 Market research services
Additional classification (cpv): 79311000 Survey services
5. Lot
Lot: LOT-0000