2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling av klientdatorer och tillbehör
Description: PTS har behov av att etablera en långsiktig avtalsrelation med en Leveran-tör för att tillgodose myndighetens behov av klientdatorer och tillhörande tillbehör. Upphandlingen omfattar leverans av bärbara datorer samt rele-vanta kringprodukter såsom skärmar, dockningsstationer och övrig utrust-ning som krävs för en fullt fungerande arbetsplats.
Internal identifier: 26–1994
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
5. Lot
Lot: LOT-0000