Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77314100 Grassing services
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77340000 Tree pruning and hedge trimming, 77315000 Seeding services
Options:
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Starogardzki (PL638)
396564-2026 - Licitación
Polonia – Servicios de encespedado – Usługa utrzymania i pielęgnacji zieleni oraz skupin bluszczu na terenach Zamku w Malborku – część nr 1
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloUsługa utrzymania i pielęgnacji zieleni oraz skupin bluszczu na terenach Zamku w Malborku – część nr 1
Descripción1. Przedmiotem zamówienia jest całoroczna pielęgnacja zieleni oraz skupin bluszczu na terenie Zespołu Zamkowego w Malborku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ tj. projekt umowy wraz z załącznikami. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP. 4. Użyte w ogłoszeniu skróty: 1) Zam. - Zamawiający, 2) Wyk. - Wykonawca, 3) KRK - Krajowy Rejestr Karny. 4) dok. - dokumenty / dokumentów, 5) zał. - załącznik, 6) akumalator. - akumulatorowe, 7) mini. - minimalne, 8) maksi - maksymalne, 9) PZP - ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 77314100 Servicios de encespedado
Clasificación adicional (cpv): 77310000 Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes, 77340000 Poda de árboles y setos, 77315000 Trabajos de siembra
5. Lote
LoteLOT-0001
Descripción1. Przedmiotem zamówienia jest całoroczna pielęgnacja zieleni oraz skupin bluszczu na terenie Zespołu Zamkowego w Malborku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ tj. projekt umowy wraz z załącznikami. 3. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału niniejszego zamówienia na mniejsze części natomiast zamówienia na utrzymanie zieleni na terenach Muzeum Zamkowego w Malborku jest wszczynane odrębnymi postępowaniami i zostaje spełniony wymóg podziału zamówienia na części, dzięki czemu dostęp do postępowania mają również małe i średnie firmy. 4. Osoby biorące udział w postępowaniu w tym przy otwarciu ofert: Komisja Przetargowa powołana Zarządzeniem Dyrektora MZM. 5. Zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy PZP, na poniższych zasadach: a) Zamawiający przewiduje możliwość, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług, udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług tj. pielęgnacji zieleni na terenie Zespołu Zamkowego w Malborku tj. czynności wskazane w Dziale VI pkt. 3 (Tabela nr 1) poz. 1 – 3 i poz. 10 opisu przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do umowy, w wysokości do 77,76% wartości zamówienia podstawowego, b) udzielanie przedmiotowego zamówienia, o którym mowa powyżej może nastąpić gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia/przedłużenia zamówienia podstawowego (w tym m.in. wyczerpanie zamówienia podstawowego przed upływem 12 miesięcy lub braku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, brak wyboru kolejnego Wykonawcy lub przedłużająca się kolejna procedura o udzielenie zamówienia publicznego) i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel, c) zamówienia, o których mowa powyżej mogą zostać udzielone po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje się przeprowadzenia wizji lokalnej i nie przewiduje się sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 8. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 9. Pozostałe szczegółowe informacje w zakresie sporządzenia oferty, zasad składania oferty, i inne informacje nie zawarte w niniejszym ogłoszeniu są zawarte w SWZ.
Opciones
Descripción de las opciones1. Opcje: 1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia ilości zamawianych usług (wykonywanych czynności związanych z utrzymaniem, pielęgnacją zieleni oraz skupin bluszczu) w okresie realizacji Umowy, w zależności od jego rzeczywistych potrzeb, przy czym: a) zmniejszenie zapotrzebowania nie więcej niż o 50% zamówienia wycenionego przez Wykonawcę w formularzu cenowym (załączniku nr 7 do Umowy), zarówno w zakresie poszczególnych pozycji, jak i całego wolumenu zamówienia (tj. czynności do wykonania), w szczególności jeżeli będą na to miały wpływ warunki atmosferyczne; b) zmniejszenie zapotrzebowania do 70% zamówienia wycenionego przez Wykonawcę w formularzu cenowym (załączniku nr 7 do Umowy), zarówno w zakresie poszczególnych pozycji, jak i całego wolumenu zamówienia (tj. czynności do wykonania) w sytuacji wystąpienia zagrożenia konfliktu zbrojnego, rozprzestrzeniania się pandemii lub innej sytuacji kwalifikującej się do pojęcia „siły wyższej”, 2) W zakresie praw opcji, o których mowa w pkt. 1) powyżej, przy rozliczeniu wynagrodzenia Wykonawcy obowiązują ceny jednostkowe zaoferowane przez Wykonawcę w jego formularzu cenowym stanowiącym (załącznik nr 7 do Umowy), z zastrzeżeniem § 12 ust. 2 Umowy. 3) W zakresie prawa opcji, o którym mowa w pkt. 1) lit. a) powyżej, Wykonawca akceptuje fakt, że wynagrodzenie o którym mowa w § 4 ust. 1 umowy, zostanie pomniejszone maksymalnie do 50%. Z tego tytułu Wykonawca nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń wobec Zamawiającego. 4) W zakresie prawa opcji, o którym mowa w pkt. 1) lit. b) powyżej, Wykonawca akceptuje fakt, że wynagrodzenie o którym mowa w § 4 ust. 1 Umowy, zostanie pomniejszone maksymalnie do 70%. Z tego tytułu Wykonawca nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń wobec Zamawiającego. 5) Zmniejszenie przedmiotu umowy o którym mowa w pkt. 1 lit. a) i b) powyżej dokonywane będzie w formie pisemnej i przesyłane na adres e-mail Wykonawcy. 6) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub kilkukrotnie. 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie wykonane usługi tj. czynności wskazane w OPZ. 8) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy.
396564-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 77314100 Grassing services
Aicmiú breise (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77340000 Tree pruning and hedge trimming, 77315000 Seeding services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 77314100 Pievų želdinimo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 77310000 Žaliųjų zonų sodinimo ir priežiūros paslaugos, 77340000 Medžių genėjimas ir gyvatvorių karpymas, 77315000 Sodinimo paslaugos
Pasirinkimo galimybės:
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Starogardzki (PL638)
396564-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77314100 Usługi w zakresie trawników
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 77310000 Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych, 77340000 Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów, 77315000 Usługi w zakresie siewu
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Opcje
396564-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 77314100 Serviços de arrelvamento
Classificação adicional (cpv): 77310000 Serviços de plantação e manutenção de áreas verdes, 77340000 Poda de árvores e arbustos, 77315000 Serviços de sementeira
Opções
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314100 Anläggning av gräsmattor
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77315000 Sådd
Optioner:
Leveransplats