See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de achiziție publică de medicamente divizat pe 47 loturi
Description: Acord-cadru de achiziție publică de medicamente divizat pe 47 loturi pentru 36 luni, conform caietului de sarcini. Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Internal identifier: 4243983/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CALCII FOLINAS 10mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru=14,400 - 28,800 flc*20ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,061,936.00 - 4,123,872.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =400 - 800 flc*20ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 114,552.00 lei.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0050
Title: CISPLATINUM 1mg/1ml * 10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru=7,200 - 18,000 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 76,824.00 - 192,060.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =200 - 400 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,268.00 lei.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0051
Title: ERIBULINUM 0.44mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 576 - 592 flc*2ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 372,913.92 - 383,272.64 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =16 - 32 flc*2ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 20,717.44 lei.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0052
Title: FLUOROURACILUM 50mg/ml*10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 18,000 flc*10ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 56,448.00 - 141,120.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =200 - 400 flc*10ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,136.00 lei.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0053
Title: GEMCITABINUM 200mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 7,200 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 127,332.00 - 254,664.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =100 - 200 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7,074.00 lei.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: NIVOLUMABUM 10ml/ml*40mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 14,400 - 14,800 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 28,093,968.00 - 28,874,356.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =400 - 800 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,560,776.00 lei.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0054
Title: PEGFILGRASTIMUM 6mg/0.6ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360 - 370 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 473,126.40 - 486,268.80 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 20 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 26,284.80 lei.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: TEBENTAFUSPUM 100microg/0.5ml flc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 108 - 111 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,430,078.00 - 5,580,913.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 3 - 6 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 301,671.00 lei.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: VINBLASTINUM 1mg/ml * 10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,080 - 1,110 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 76,172.40 - 78,288.30 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 30 - 60 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,231.80 lei.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: VUTRISIRANUM 50mg/ml*10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 252 - 360 seringa preumplută. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 82,436,613.84 - 117,766,591.20 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 7 - 10 seringa preumplută. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 3,271,294.20 lei.
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
Lot: LOT-0011
Title: APA PT PREPARATE INJ 500ML
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 108,000 - 111,000 flc*500ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 482,760.00 - 496,170.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 3,000 - 18,000 flc*500ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 80,460.00 lei.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: ARSENICUM TRIOXIDUM 1mg/ml*10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 900 - 925 flc*10ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 881,109.00 - 905,584.25 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 25 - 150 flc*10ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 146,851.50 lei.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: BETAHISTINUM 24mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 28,800 - 29,600 COMPR. ORODISPERSABILE. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,960.00 - 13,320.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 800 - 4,800 COMPR. ORODISPERSABILE. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,160.00 lei.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: BRIVARACETAMUM 50 mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 63,720.00 - 65,490.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 - 1,800 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 10,620.00 lei.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: BUDESONIDUM (echivalent CORTAIR) 0.5mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 suspensie pentru nebulizator. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 7,056.00 - 7,252.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 suspensie pentru nebulizator. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,176.00 lei.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: CABERGOLINUM 0,5mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,728 - 1,776 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,791.68 - 15,202.56 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 48 - 288 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 2,465.28 lei.
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: CHLORHEXIDINUM ( echivalent Corsodyl mint apa de gura 0,2% x 300ml) 2%
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 fl*sol. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 47,466.00 - 48,784.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 fl*sol. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 7,911.00 lei.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: COMBINATII - echivalent cu TACHOSIL Tachosil*1 matrice pt.hemost.locala
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 ; 3,0x2,5 CM. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 393,930.00 - 404,872.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 3,0x2,5 CM. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 65,655.00 lei.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Combinatii ( echivalent cu RINODEP) 30ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 SPRAY. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 140,256.00 - 144,152.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 SPRAY. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 23,376.00 lei.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: COMBINATII ( echivalent cu URISAN) 300mg/500mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 36,000 - 37,000 cps. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 56,160.00 - 57,720.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,000 - 6,000 cps. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 9,360.00 lei.
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: COMBINATII (echivalent Silverin -Bastonașe pentru cauterizare cu continut de nitrat de argint)
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 betisoare. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 86,400.00 - 88,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 - 1,800 betisoare. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,400.00 lei.
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: COMBINATII (echivalent DORMISOL) 30ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 picaturi. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 122,400.00 - 125,800.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 picaturi . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 20,400.00 lei.
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: COMBINATII(DEXPANTENOL*DICLORHIDRAT DE CLORHEXIDINA) 50mg/5mg/g*30g
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 creme . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 106,812.00 - 109,779.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 creme. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 17,802.00 lei.
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: COMBINATII(HEPARINA*ALANTOINA*DEXPANTENOL 500UI/g * 40g
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 7,400 creme . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 192,456.00 - 197,802.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 1,200 creme. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 32,076.00 lei.
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: CYCLOPHOSPHAMIDUM 1000mg/2ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,556,784.00 - 1,600,028.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 259,464.00 lei.
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: CYCLOPHOSPHAMIDUM 500mg/ml flc
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru=7,200 - 7,400 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,593,720.00 - 1,637,990.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 1,200 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 265,620.00 lei.
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: DEXIBUPROFENUM 400mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 7,200 - 7,400 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,120.00 - 6,290.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 200 - 1,200 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,020.00 lei.
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: EPTIFIBATIDUM 0,75mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360 - 370 sol perf. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 114,444.00 - 117,623.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 sol perf. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 19,074.00 lei.
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: EPTIFIBATIDUM 2mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 360 - 370 sol inj. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 99,205.20 - 101,960.90 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 sol inj. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 16,534.20 lei.
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: FLUCONAZOLUM 10mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 3,600 - 3,700 PULB. PT. SUSP. ORALA. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 111,924.00 - 115,033.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 100 - 600 PULB. PT. SUSP. ORALA. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 18,654.00 lei.
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: FLUCONAZOLUM 2 mg/ml*100ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 108,000 - 111,000 SOL.PERF. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 5,484,240.00 - 5,636,580.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 3,000 - 18,000 SOL.PERF. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 914,040.00 lei.
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: GENTAMICINUM sol inj 40 mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 252,000 - 259,000 fiole. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 176,400.00 - 181,300.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 7,000 - 42,000 fiole. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 29,400.00 lei.
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: HYDROCHLOROTHIAZIDUM 25 mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 cpr. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 11,880.00 - 12,210.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent =300 - 1,800 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 1,980.00 lei.
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: INDOMETACINUM 1mg/ml - picaturi oft - solutie
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 flc*5ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 34,794.00 - 35,760.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 flc*5ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,799.00 lei.
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: LEVETIRACETAMUM 100mg/ml*5ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 36,000 - 37,000 flc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,119,960.00 - 1,151,070.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 1,000 - 6,000 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 186,660.00 lei.
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: MORPHYNUM 60mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160 - 2,220 cpr . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,196.80 - 3,285.60 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 360 cpr. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 532.80 lei.
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: NAPROXENUM 100mg/g
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 9,000 - 9,250 gel. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 405,000.00 - 416,250.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 250 - 1,500 gel. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 67,500.00 lei.
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: NATRII CHLORIDUM 9 mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 180,000 - 185,000 flc/punga*1000ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,155,600.00 - 1,187,700.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 5,000 - 30,000 flc/punga*1000ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 192,600.00 lei.
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: NATRII HYDROGENI CARBONAS 84mg/ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 28,800 - 29,600 flc*100ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 705,312.00 - 724,904.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 800 - 4,800 flc*100ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 117,552.00 lei.
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: NITROGLYCERINUM 1mg/ml *10ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 5,400 - 5,550 fiole. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 41,958.00 - 43,123.50 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 150 - 900 fiole. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 6,993.00 lei.
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: PHENYLEPHRINUM 100mg/ml-sol oft
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 1,800 - 1,850 flc*10 ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 31,608.00 - 32,486.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 50 - 300 flc*10ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 5,268.00 lei..
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: SER ANTIVIPERINIC 500UA LD50/fiola
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 72 - 74 fiola*5ml. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 84,960.00 - 87,320.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 2 - 12 fiola*5ml. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 14,160.00 lei.
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: STIRIPENTOLUM 250 mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 2,160 - 2,220 cps. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 24,343.20 - 25,019.40 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 60 - 360 cps. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 4,057.20 lei.
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: TRETINOINUM 10 mg
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru= 10,800 - 11,100 cps. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 274,536.00 - 282,162.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 - 1,800 cps. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 45,756.00 lei.
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: TRIAMCINOLON ACETONIDE flc * 2ml - 4%
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = 360 - 370 susp oft 4%. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 66,600.00 - 68,450.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 10 - 60 susp oft 4%. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 11,100.00 lei.
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: UBISTESIN FORTE 1 ml soluţie injectabilă conţine 40 mg clorhidrat de articaină şi 10 micrograme epinefrina (adrenalina)( sub formă de clorhidrat de epinefrin)
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = 14,400 - 14,800 cartuşe *1,7 ml . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 48,960.00 - 50,320.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 400 - 2,400 cartuşe *1,7 ml . Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 8,160.00 lei.
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Vaccin rabic inactivat purificat preparat pe celule VERO echivalent VERORAB pulb+solv*0.5ml
Description: Cantitate minima-maxima acord cadru = 10,800 - 11,100 flc . Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,866,536.00 - 2,946,162.00 lei. Cantitate minima - maxima contract subsecvent = 300 - 1,800 flc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA/lot- 477,756.00 lei.
Internal identifier: 47