397132-2020 - ResultRomania-Craiova: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
DJCL13 – Extindere rețele de apă și canalizare în comunele Poiana Mare și Piscu Vechi
Reference number: 11400673_2019_PAAPD1082326
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-13 – Extindere retele de apa si canalizare in comunele Poiana Mare, Piscu Vechi”, incluzand:
— UAT Poiana Mare:
—— extindere retea de alimentare cu apa in Poiana Mare (PEID, L = 15 611 m);
—— extindere retea de alimentare cu apa in Tunarii Vechi (PEID, L = 7 172 m);
—— extindere retea de alimentare cu apa in Tunarii Noi (PEID, L = 7 328 m);
—— extindere retea de canalizare in Poiana Mare (L = 14 447 m), incluzand 860 de racorduri, 310 camine de vizitare;
—— constructie patru statii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente (L = 1 626 m) in Poiana Mare;
—— extindere retea de canalizare in Tunarii Vechi (L = 6 498 m), incluzand 399 de racorduri, 140 camine de vizitare;
—— constructie statie de pompare apa uzata si conducta de refulare aferenta (L = 487 m) in Tunarii Vechi;
— UAT Piscu Vechi:
—— extindere retea de alimentare cu apa în Piscu Vechi (PEID, L = 17 899 m);
—— extindere retea de canalizare in Piscu Vechi (L = 15 152 m), incluzand 811 de racorduri, 291 camine de vizitare;
—— constructie cinci statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente (L = 907 m) in Piscu Vechi.
Contractul include:
(a) lucrari de constructie;
(b) furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
(c) testare si punere in functiune;
(d) remedierea eventualelor defecte aparute in perioada de garantie.
Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 30 de luni.
Perioada de garantie este de 36 de luni.
Note:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 19;
2. Termene la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
— in ziua a 25-a inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 34 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
— in ziua a 11-a inainte de data-limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minimum 19 zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-13 – Extindere retele de apa si canalizare in comunele Poiana Mare, Piscu Vechi”.
Entitatea contractanta pune la dispozitia contractantului proiectul tehnic pentru lucrarile permanente. Contractantul va fi responsabil pentru elaborarea detaliilor de executie necesare executarii lucrarilor, inclusiv a tuturor lucrarilor provizorii, conform descrierii din caietul de sarcini.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand „cheltuieli diverse si neprevazute”.