397334-2020 - ResultRomania-Bucharest: Repair and maintenance services of compressors
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de „Servicii de mentenanță pentru turbocompresoare Solar instalate în stația de compresoare Bulbuceni”
Reference number: WS285518168
II.1.2.
Main CPV code
50531300 Repair and maintenance services of compressors
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului-cadru il reprezinta realizarea reparatiilor la cele trei turbocompresoare Solar, reparatii efectuate la atingerea numarului de ore de functionare, conform manualului producatorului. In timpul unei reparatii capitale, un compresor sau o turbina este inlocuit/a cu un alt/a compresor/turbina de acelasi tip (C 51/Taurus 70), pentru a asigura continuitatea in functionare a statiei de compresoare si pentru a se evita incompatibilitati in montarea si functionarea turbinei.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul Acordului Cadru il reprezinta realizarea reparatiilor la cele trei turbocompresoare Solar, reparatii efectuate la atingerea numarului de ore de functionare, conform manualului producatorului. In timpul unei reparatii capitale, un compresor sau o turbina este inlocuit/a cu un alt/a compresor/turbina de acelasi tip (C 51/Taurus 70), pentru a asigura continuitatea in functionare a statiei de compresoare si pentru a se evita incompatibilitati in montarea si functionarea turbinei.