397634-2019 - ResultRomania-Baia Mare: Construction, foundation and surface works for highways, roads
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare şi execuţie lucrări „Reabilitare DJ 186, sector Bârsana (Dj 185)-Strâmtura-Rozavlea-Şieu-Bogdan Vodă-Dragomireşti-Săliştea de Sus-Săcel (DN 17 [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 3627315_2018_PAAPD1025972
II.1.2.
Main CPV code
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului de achizitiei publica consta în întocmirea proiectelor tehnice (proiect tehnic pentru autorizarea/desființarea executării lucrărilor – P.A.C./P.A.D., proiect tehnic de execuție, obținerea tuturor acordurilor și avizelor necesare, detalii de execuție, caiete de sarcini pe specialități), verificarea prin verificatori atestați, asigurarea asistenței tehnice din partea proiectantului și execuția lucrărilor.
Raspunsul autoritatii contractante la solicitarile de clarificari va fi transmis in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din fisa de date, respectiv 23 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
„Reabilitare DJ 186, sector Bârsana (DJ 185)-Strâmtura-Rozavlea-Șieu-Bogdan Vodă-Dragomirești-Săliștea de Sus-Săcel (DN 17C)”
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Sectorul de drum judeţean 186 propus pentru reabilitare conform SF are o lungime de 39,300 km de la km 13+347 (prima intersecție cu DJ 185) Bârsana-km 52+568 (intersecția cu DN 17C) Săcel. Drumul se intersectează cu o serie de alte drumuri publice clasificate: DJ 185 (Bârsana-Valea Muntelui), DJ 186D (Strâmtura), DC 15 (Strâmtura), DC 17 (Strâmtura), DJ 186D (Șieu), DJ 186C (Bogdan Vodă), DJ 188 (Bogdan Vodă), DC 20 (Săliștea de Sus).
Reabilitare DJ 187, Leordina (DN 18)-Ruscova-Repedea-Poienile de Sub Munte”
Lot No: 2
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads, 71322500 Engineering-design services for traffic installations
Drumul județean 187 propus spre reabilitare este cuprins de la km 0+000 la km 20,000 și străbate localitățile: Leordina (DN 18), Ruscova, Repedea și Poienile de Sub Munte.