398085-2022 - ResultRomania-Craiova: Laboratory reagents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru reactivi si consumabile flux de lucru secventiere de noua generatie
Reference number: 5002142_2021_PAAPD1272050
II.1.2.
Main CPV code
33696500 Laboratory reagents
II.1.4.
Short description
Prezentul Caiet de sarcini s-a întocmit pentru achizitie acord cadru reactivi si consumabile flux de lucru secventiere de noua generatie.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
DETECTIE SARS-COV-2 - MUTATII SPECIFICE – PRIN RT-PCR
Lot No: 3
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Natura si cantitatea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Observatie: Specificatiile tehnice care indica o anumita origine, sursa sau marca sunt mentionate doar pentru indentificarea cu usurinta a caractiristicii solicitate si nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau anumitor produse. Aceste specificatii vor fi considerate ca avand mentiunea de: „sau echivalent”
MATERIALE FLUX DE LUCRU SECVENTIERE DE NOUA GENERATIE - PLATFORMA ILLUMINA
Lot No: 2
33793000 Laboratory glassware
REACTIVI FLUX DE LUCRU SECVENTIERE DE NOUA GENERATIE - PLATFORMA ILLUMINA
Lot No: 1