398505-2024 - Result
Romania – Uranium – U3O8 (concentrat de uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65%
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleU3O8 (concentrat de uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65%
DescriptionFurnizarea de U3O8 (Concentrat tehnic de uraniu natural), cu un continut de uraniu de minim 65%, in baza unui acord cadru cu o durata de 48 de luni. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Internal identifier10874881/2022/009.01
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09341000 Uranium
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionAchizitia are ca obiect U3O8 (Concentrat tehnic de Uraniu natural) cu un continut de uraniu de minim 65% si avand caracteristicile conform Specificatiei de Procurare S.P.-1.03 Editia 4 / 11.01.2021, anexa A la Caietul de sarcini. Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: se estimeaza atribuirea a 4 contracte subsecvente pe perioada acordului-cadru (cate un contract subsecvent la fiecare 12 luni). Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: min. 600 tone U în U3O8 (600.000 kg U în U3O8), max. 1.500 tone U în U3O8 (1.500.000 kg U în U3O8). Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min. 200 tone U în U3O8 (200.000 kg U în U3O8), max. 600 tone U în U3O8 (600.000 kg U în U3O8). Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 72.000.000 USD, fara TVA.
Internal identifier1