2. Procedure
Procedure
Title: Vinterväghållning Salems kommun
Description: Vinterväghållning/snöröjning åt Salems kommun
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Öppet
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Salems kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001