401706-2021 - ResultRomania-București: Software maintenance and repair services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de achiziție publică de servicii nr. 81/P/2021 având ca obiect licențe și servicii de mentenanță pentru sistemul informatic STP
Reference number: 81/P/2021
II.1.2.
Main CPV code
72267000 Software maintenance and repair services
II.1.4.
Short description
Contract de achiziție publică de servicii nr. 81/P/2021 având ca obiect licențe și servicii de mentenanță pentru sistemul informatic STP/License and maintenance related to the integrated system for automatic processing of operations performed on domestic and international financial markets – Straight Through Processing (Treasury Management System
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Menținerea în funcțiune a sistemului de prelucrare automatizată a operațiunilor efectuate pe piețele financiare internă și internațională (operațiunile de administrare a rezervelor internaționale, operațiunile de politică monetară și operațiunile efectuate pe contul Ministerului Finanțelor și altor ministere) - Straight Through Processing (Treasury Management System) – (STP), cu toate funcționalitățile sale existente așa cum sunt acestea instalate pe serverele BNR (verisunea 7.4.43), respectiv eliminarea riscurilor operaționale și menținerea eficienței (vitezei de prelucrare) în desfășurarea activităților aferente Direcției operațiuni de piață, Direcției plăți și Direcției contabilitate.