2. Procedure
Procedure
Title: Maa-aineksen murskauksen hankinta Etelä-Suomi 2026
Description: Metsähallitus Metsätalous Oy pyytää tarjouksia murskauksesta Etelä-Suomen alueelle. Sopimuksen kesto ja ehdot on määritelty hankintaerissä. Työt on suoritettava työlajikohtaisen palvelukuvauksen mukaisesti (liite 2).
Internal identifier: MH 4494/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Tarjous ja kaikki sen liitteet on laadittava suomen kielellä. Hankintaerää ei voi jakaa. Hankintapäätös lähetetään asianosaisille sähköisesti.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Hankintaerä 1: Länsi-Suomen metsätiimi
Description: ks. hankinnan kuvaus
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Title: Hankintaerä 2: Keski-Suomen metsätiimi
Internal identifier: 2-1