403109-2022 - ResultRomania-București: Car park control equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord Cadru Furnizare blocatoare pentru parcări și servicii accesorii
Reference number: 38872198_2021_PAAPD1306729
II.1.2.
Main CPV code
34926000 Car park control equipment
II.1.4.
Short description
Acord-Cadru, cu o durată de 48 de luni pentru Furnizare blocatoare pentru parcari si servicii accesorii
Numărul maxim preconizat de participanți la Acordul-Cadru este de 20 operatori economici cu care Autoritatea Contractantă intenționează să încheie Acordul-Cadru, iar contractele subsecvente se vor atribui prin reluarea competiției între semnatarii acordului cadru.
Încheierea unui contract subsecvent în derularea acordului se va realiza ori de câte ori apare la nivelul autorității contractante necesitatea care constituie contextul realizării prezentei achiziții, pentru care autoritatea este în măsura sa asigure finanțarea conform prevederilor legale, cu reluarea competiției între semnatarii acordului cadru.
Cantitate maxima Acord cadru 113.000 bucăți (Blocatoare automate de parcare 100.000 bucăți, Blocatoare automate de parcare cu modul bluetooth/wi-fi pentru control prin aplicatie mobila 3.000 bucăți, Blocatoare manuale de parcare 10.000 bucăți)
Cantitate minima Acord cadru 1.000 bucăți (Blocatoare automate de parcare 400 bucăți, Blocatoare automate de parcare cu modul bluetooth/wi-fi pentru control prin aplicatie mobila 200 bucăți, Blocatoare manuale de parcare 400 bucăți )
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire în măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puţin 18 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor acestor solicitări de clarificare pana în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Acord-Cadru furnizare blocatoare pentru parcari si servicii accesorii pentru o durată de 48 de luni.
Cantitate maxima acord cadru 100.000 buc automate, 3.000 buc automate cu modul bluetooth/wi-fi, 10.000 buc manuale
Cel mai mic contract subsecvent se estimeaza pentru 250 bucati blocatoare (100 buc automate, 50 buc automate cu modul bluetooth/wi-fi, 100 buc manuale) la care se adauga serviciile accesorii- montaj, Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de 195.000 lei fara TVA
Cel mai mare contract subsecvent se estimeaza pentru 2200 bucati blocatoare (1700 buc automate, 200 bucati automate cu modul bluetooth/wi-fi, 300 buc manuale) la care se adauga serviciile accesorii- montaj, Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2.069.000 lei fara TVA
Modificarea acordului-cadru/contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 si al prevederilor din cadrul Instructiunilor ANAP si/ sau a altor acte legale in vigoare.