1. Buyer
1.1.
Buyer
Official name: České vysoké učení technické v Praze
Legal type of the buyer: Body governed by public law, controlled by a central government authority
Activity of the contracting authority: Education
2. Procedure
2.1.
Procedure
Title: Rámcová smlouva na dodávku čistících prostředků a jiného drogistického zboží
Description: Předmětem zakázky je uzavření rámcové smlouvy na dodávku čistících prostředků a jiného drogistického zboží na období 24 měsíců.
Procedure identifier: 063da339-9392-4920-b969-935100d1726a
Internal identifier: 26/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
2.1.1.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39800000 Cleaning and polishing products
Additional classification (cpv): 39224000 Brooms and brushes and other articles of various types, 33770000 Paper sanitary, 33760000 Toilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettes, 33740000 Hand and nails care products, 33710000 Perfumes, toiletries and condoms, 19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Hlavní město Praha (CZ010)
Country: Czechia
2.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Středočeský kraj (CZ020)
Country: Czechia
Additional information: Kladno
2.1.3.
Value
Estimated value excluding VAT: 10 000 000,00 CZK
2.1.4.
General information
Legal basis:
Directive 2014/24/EU
Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
Applicable cross-border law: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
2.1.6.
Grounds for exclusion
Sources of grounds for exclusion: Procurement Document
5. Lot
5.1.
Lot: LOT-0001
Title: Rámcová smlouva na dodávku čistících prostředků a jiného drogistického zboží
Description: Předmětem zakázky je uzavření rámcové smlouvy na dodávku čistících prostředků a jiného drogistického zboží na období 24 měsíců.
Internal identifier: 26/2025
5.1.1.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39800000 Cleaning and polishing products
Additional classification (cpv): 39224000 Brooms and brushes and other articles of various types, 33770000 Paper sanitary, 33760000 Toilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettes, 33740000 Hand and nails care products, 33710000 Perfumes, toiletries and condoms, 19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags
Options:
Description of the options: Výhrada změny dodavatele dle § 100 odst. 2 ZZVZ v případě ukončení smlouvy s vybraným dodavatelem jinak než řádným splněním. Zadavatel je v takovém případě oprávněn uzavřít smlouvu s novým dodavatelem, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí („Nový dodavatel“), a to za dále uvedených podmínek. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel provede rovněž posouzení splnění podmínek účasti Nového dodavatele, pokud tak s ohledem na § 39 odst. 4 ZZVZ neučinil v zadávacím řízení, a posoudí, zda nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení Nového dodavatele dle § 48 ZZVZ. Pokud účastník zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původně vybraného dodavatele nebo bude jeho nabídka posouzena jako nesplňující zadávací podmínky, je Zadavatel oprávněn obrátit se za týchž podmínek na účastníka zadávacího řízení, který se umístil jako třetí v pořadí. Dodavatele na dalších pořadích nebude Zadavatel oslovovat. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat další podmínky k okamžiku uzavření smluvního vztahu se Zadavatelem dle této Zadávací dokumentace. Změna dodavatele bude provedena za splnění podmínek stanovených v § 222 ZZVZ uzavřením smlouvy mezi zadavatelem a Novým dodavatelem.
5.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Středočeský kraj (CZ020)
Country: Czechia
Additional information: Kladno
5.1.2.
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Hlavní město Praha (CZ010)
Country: Czechia
5.1.3.
Estimated duration
Duration: 24 Months
5.1.5.
Value
Estimated value excluding VAT: 10 000 000,00 CZK
5.1.6.
General information
Reserved participation:
Participation is not reserved.
Procurement Project not financed with EU Funds.
The procurement is covered by the Government Procurement Agreement (GPA): yes
This procurement is also suitable for small and medium-sized enterprises (SMEs): yes
5.1.7.
Strategic procurement
Aim of strategic procurement: Reduction of environmental impacts
Description: Zadavatel s ohledem na povahu a smysl veřejné zakázky a předmět smlouvy posoudil jakožto ve vztahu k jejímu předmětu možnou a vhodnou aplikaci následujících ustanovení: - zásady v oblasti ochrany životního prostředí – třídění odpadů a udržitelná spotřeba (energie), dodávka ekologicky šetrných výrobků s ohledem na životní prostředí. Zadavatel bude po vybraném dodavateli vyžadovat, aby při plnění veřejné zakázky zajistil dodržování zásady ochrany životního prostředí.
Aim of strategic procurement: Fulfilment of social objectives
Description: Zadavatel s ohledem na povahu a smysl veřejné zakázky a předmět smlouvy posoudil jakožto ve vztahu k jejímu předmětu možnou a vhodnou aplikaci následujících ustanovení: - pracovní podmínky zaměstnanců a s tím související dodržování veškerých právních předpisů, zejména pak pracovněprávních; Dodavatel, se kterým bude uzavřena smlouva, bude povinen zajistit dodržování pracovněprávních předpisů, zejména zákon č. 262/2006 Sb. Zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a to zejména s důrazem na legální zaměstnávání, spravedlivé odměňování, pracovní doby, doby odpočinku mezi směnami, dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, a to vůči všem osobám, které se na poskytování služby podílejí. Dodavatel se zavazuje tuto skutečnost na základě písemné výzvy Objednateli prokázat při dodržení všech právních předpisů, zejména na ochranu osobních údajů. - malé a střední podnikatele v pozici poddodavatelů. Zadavatel bude po vybraném dodavateli vyžadovat, aby při plnění veřejné zakázky zajistil dodržování výše uvedených smluvních podmínek, a to zejména dodržování pracovních podmínek zaměstnanců, řádné a včasné plnění finančních závazků vůči všem účastníkům dodavatelského řetězce podílejícím se na plnění z veřejné zakázky.
Approach to reducing environmental impacts: Pollution prevention and control
Social objective promoted: Fair working conditions, Other
5.1.9.
Selection criteria
Sources of selection criteria: Procurement Document
5.1.10.
Award criteria
Criterion:
Type: Price
Name: Nejnižší cenová nabídka
Description: Hodnocena bude celková nabídková cena v Kč bez DPH za 24 měsíců plnění.
Category of award weight criterion: Weight (percentage, exact)
Award criterion number: 100
5.1.11.
Procurement documents
5.1.12.
Terms of procurement
Terms of submission:
Electronic submission: Required
Languages in which tenders or requests to participate may be submitted: Czech, Slovak
Electronic catalogue: Not allowed
Advanced or qualified electronic signature or seal (as defined in Regulation (EU) No 910/2014) is required
Variants: Not allowed
Deadline for receipt of tenders: 15/07/2026 10:00:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Duration during which the tender must remain valid: 0 Day
Information about public opening:
Opening date: 15/07/2026 10:10:00 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Place: Na profilu zadavatele
Terms of contract:
The execution of the contract must be performed within the framework of sheltered employment programmes: No
Electronic invoicing: Required
Electronic ordering will be used: no
Electronic payment will be used: no
Financial arrangement: Budou uvedeny v návrhu rámcové kupní smlouvy.
5.1.15.
Techniques
Framework agreement:
No framework agreement
Information about the dynamic purchasing system:
No dynamic purchase system
5.1.16.
Further information, mediation and review
Review organisation: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Information about review deadlines: Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Organisation providing additional information about the procurement procedure: České vysoké učení technické v Praze
Organisation providing offline access to the procurement documents: České vysoké učení technické v Praze
Organisation providing more information on the review procedures: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
8. Organisations
8.1.
ORG-0001
Official name: České vysoké učení technické v Praze
Registration number: 68407700
Postal address: Jugoslávských partyzánů 1580
Town: Praha
Postcode: 16000
Country subdivision (NUTS): Hlavní město Praha (CZ010)
Country: Czechia
Telephone: +420 234678278
Roles of this organisation:
Buyer
Organisation providing additional information about the procurement procedure
Organisation providing offline access to the procurement documents
8.1.
ORG-0002
Official name: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Registration number: 65349423
Postal address: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Town: Brno
Postcode: 60200
Country subdivision (NUTS): Jihomoravský kraj (CZ064)
Country: Czechia
Telephone: +420 542167111
Roles of this organisation:
Review organisation
Organisation providing more information on the review procedures
Notice identifier/version: 7d90bba6-60e8-45df-99ad-5e3a8784dff4 - 01
Form type: Competition
Notice type: Contract or concession notice – standard regime
Notice subtype: 16
Notice dispatch date: 11/06/2026 13:03:01 (UTC+02:00) Eastern European Time, Central European Summer Time
Languages in which this notice is officially available: Czech
Notice publication number: 405275-2026
OJ S issue number: 112/2026
Publication date: 12/06/2026