See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE REACTIVI LABORATOR
Description: Încheierea unor acorduri cadru pentru o perioada de 48 luni, pentru 17 loturi conform caiet de sarcini. Valoare minimă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 195.366.782,48 lei Valoare maximă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 477.674.491,76 lei Conform art. 161 din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile
Internal identifier: 4943871.2024.8
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu LINIA DE ELECTROFOREZA SAS VITRESI HELENA BIOSCIENCES
Description: CONFORM CAIET DE SARCINI ATASAT
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu SISTEM RAPID DE BIOLOGIE MOLECULARA SOLANA - QUIDEL CORPORATION
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ECHIPAMENT AUTOMAT PENTRU TESTAREA SENSIBILITATII LA ANTIBIOTIC prin determinarea directa a concentratiei minime inhibitorii (CMI) din hemoculturi pozitive dRAST Quantamatrix Inc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR SEMIAUTOMAT DE BIOCHIMIE URINARA URILYZER 500 Pro Analyticon Biotechnologies GmbH
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR HEMATOLOGIE AUTOMAT CU SEPSIS DXH690T BECKMAN COULTER
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR AUTOMAT DE TESTARE PRIN IMUNOFLUORESCENTA SOFIA 2 Quidel Corporation
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR AUTOMAT DE IMUNOLOGIE LABORATOR ZI UNICEL DXI 800 BECKMAN COULTER si ANALIZOR AUTOMAT DE IMUNOLOGIE LABORATOR GARDA ACCESS 2 BECKMAN COULTER
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR AUTOMAT DE COAGULARE SYSMEX CA-600 SYSMEX CORPORATION
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR AUTOMAT DE CHEMILUMINISCENTA PENTRU AUTOIMUNITATE BIO-FLASH BIOKIT S.A
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZOR AUTOMAT DE BIOCHIMIE URINARA SI SEDIMENT ATELLICA 1500 SIEMENS HEALTHCARE DIAGNOSTICS
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu SISTEM PENTRU HEMOCULTURI BT24
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: REACTIVI compatibili sau echivalenti cu ANALIZORUL DE MICROBIOLOGIE TIP MICROSCAN WALKAWAY
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: MEDII DE CULTURA, TESTE RAPIDE SI COLORATII, TULPINI DE REFERINTA
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: ANTIBIOTICE SI BENZI PENTRU DETERMINAREA CONCENTRATIEI MINIME INHIBITORII (MIC)
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Reactivi compatibili sau echivalent cu sistemul HPLC – LIFOTRONIC H9
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Reactivi compatibili sau echivalent cu analizorul semiautomat de gaze din sange si electroliti – BGA 102
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Reactivi compatibili sau echivalent cu sistemul de determinare VSH – CUBE 30 TOUCH
Internal identifier: 17