408198-2023 - ResultRomania-Târgu Mureș: Pipeline relaying works
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Execuţia lucrărilor de înlocuiri conducte şi racorduri şi realizări de noi distribuţii de gaze naturale pentru Delgaz Grid S.A. 4 loturi
Reference number: RO10976687/ 2074/2022
II.1.2.
Main CPV code
45231113 Pipeline relaying works
II.1.4.
Short description
Delgaz Grid, în calitate de titular al Licențelor de distribuţie gaze naturale şi energie electrică, beneficiaza de un drept exclusiv de a presta serviciul de distribuție a gazelor naturale şi energie electrică prin sistemele de distribuție concesionate de aceasta, în localitățile precizate în anexele licentelor, prin prisma prestarii unor activitati cu caracter de monopol natural in sensul Legii 123/2012. In contextual si gaze naturale, fiind titular al licenţei pentru activitatea de distribuţie gaze naturale şi distribuţie energie electrică, are calitatea de entitate contractantă, în sensul art. 4 alin. (1) lit. c) din Legea nr. 99/2016 privind achiziţiile sectoriale si are obligatia de aaplica Legea nr.99/2016.
Obiectivele Acordului cadru / contractelor subsecvente este execuția lucrărilor de înlocuiri de conducte și racorduri de gaze naturale şi realizări de noi distribuţii de gaze naturale pentru Delgaz Grid S.A., în toate localitățile (sate, comune, orașe) aferente județelor Arad, Alba, Bacău, Bihor, Bistrița Năsăud, Botoșani, Caraș Severin, Cluj, Harghita, Hunedoara, Iași, Maramureș, Mureș, Neamț, Satu Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Timiș și Vaslui, în funcție de solicitările de acces la sistem depuse la Degaz Grid S.A..Materialele puse la dispozitie de entitatea contractanta nu vor fi ofertate de operatorii economici participanti la procedura. Un op.ec. poate aplica pentru unul sau mai multe loturi . Orice op.ec interesat are dreptul de a solicita clarificări sau inf. suplim. în legătură cu documentaţia. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puţin 20 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea candidaturilor, entitate contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea candidaturilor, in conformitate cu art. 173 din Legea 99/ 2016. EC va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit . (conf prev art. 29 alin (3) din HGR).
Cantitatile minime/maxime estimate sunt prevazute in Anexa 3 – cantitati minime/maxime, atasata prezentei documentatii.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale - NORD - Jud. Cluj, Bistrita Nasaud, Salaj, Bihor, Maramures, Satu Mare
Lot No: 4
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45231113 Pipeline relaying works, 45231221 Gas supply mains construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - NORD - Jud. Cluj, Bistrita Nasaud, Salaj, Bihor, Maramures, Satu Mare
Cantitatea lucrarilor se regaseste in Anexei 3 atasate prezentei documentatii.
Valorile minime si maxime ale ctr subsecvente:
Valoare minima: 981.536,40 lei fara TVA
Valoare maxima : 31.176.607,15 lei fara TVA
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale - SUD- Jud. Sibiu, Alba, Mures, Harghita
Lot No: 3
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - SUD- Jud. Sibiu, Alba, Mures, Harghita
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale - VEST Jud. Timis, Caras Severin, Arad, Hunedoara
Lot No: 2
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - VEST Timis, Caras Severin, Arad, Hunedoara
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale - EST - Jud. Iasi, Suceava, Botosani, Neamt, Bacau, Vaslui
Lot No: 1
Executia lucrarilor de inlocuiri conducte si bransamente si realizari de noi distributii de gaze naturale pentru Delgaz Grid SA - EST - Jud. Iasi, Suceava, Botosani, Neamt, Bacau, Vaslui