408507-2020 - ResultRomania-Sinaia: Hospital facilities construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Continuare lucrări construire Spital Orășenesc Sinaia
Reference number: 284410320209
II.1.2.
Main CPV code
45215140 Hospital facilities construction work
II.1.4.
Short description
Investitia cuprinde executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul: „Continuare lucrari construire Spital Orășenesc Sinaia”.
Valoarea estimata totala executie lucrari construire Spital Orășenesc Sinaia, este de 35 812 750,74 RON formata din:
— cap. 1.2 – valoare estimata – amenajarea terenului (sistematizare verticala): 1 518 394,00 RON fara TVA;
— cap. 2 – valoare estimata – cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii formata din:
—— cap. 2.1 – valoare estimata – retele electrice exterioare: 1 362 451,00 RON fara TVA;
—— cap. 2.2 – valoare estimata – retele sanitare exterioare: 800 007,00 RON fara TVA;
—— cap. 2.3 – valoare estimata – retele de gaz exterioare: 33 323,00 RON fara TVA;
—— cap. 2.4 – valoare estimata – retele exterioare instalatii gaze medicale: 169 769,00 RON fara TVA;
— cap. 4 – valoare estimata – cheltuieli pentru investitia de baza formata din:
—— cap. 4.1 – valoare estimata – constructii si instalatii: 29 725 249,00 RON fara TVA;
—— cap. 4.2 – valoare estimata – montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 248 761,00 RON fara TVA;
—— cap. 4.3 – valoare estimata – utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 1 508 918,00 RON fara TVA;
— cap. 5.1 – valoare estimata – organizare de şantier: 445 878,74 RON fara TVA (formata din 5.1.1 – lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 297 252,49 RON fara TVA si 5.1.2 – cheltuieli conexe organizarii santierului – 148 626,25 RON fara TVA).
Valoarea estimata fara TVA: 35 812 750,74. Monedă: RON.
Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din instructiunile pentru ofertanti (fisa de date), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 20 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45310000 Electrical installation work, 45332000 Plumbing and drain-laying work
II.2.4.
Description of the procurement
Investitia cuprinde executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul „Continuare lucrari construire Spital Orășenesc Sinaia”.
Valoarea totala estimata pentru continuarea si finalizarea lucrarilor de executie a obiectivului „Construire Spital Orășenesc Sinaia”, este de 35 812 750,74 RON formata din: