413693-2026 - Competition
Romania – Meter reading service – Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor, pe zona de distribuție DELGAZ GRID SA
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServiciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor, pe zona de distribuție DELGAZ GRID SA
Description„Serviciul integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor” se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA, in conformitate cu principalele reglementări care privesc serviciul de colectare date de măsurare a contoarelor de energie electrică și gaze naturale, astfel cum sunt descrise in caietul de sarcini si anexele acestuia, atasate prezentei documentatii de atribuire. În cazul în care, în documentația de atribuire sunt menționate specificații tehnice care fac trimitere la standarde naționale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificații tehnice comune, standarde internaționale, alte sisteme de referința tehnice instituite de către organismele de standardizare europene sau, in lipsa oricărora dintre acestea, la standarde naționale, la agremente tehnice naționale sau specificații tehnice naționale referitoare la proiectarea, calcularea in execuția lucrărilor si la utilizarea produselor etc., sunt însoțite de mențiunea "sau echivalent". Toate specificațiile si cerințele menționate si solicitate in cadrul documentației de atribuire (inclusiv caiet de sarcini) sunt însoțite de mențiunea „sau echivalent”. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitație.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 21 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informaţiile suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunţul de participare, Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi înainte de termenul stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor in conformitate cu art. 173 alin. (1) din Legea 99/ 2016 si ale art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
Internal identifierRO10976687/392/2026-2030
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 65500000 Meter reading service
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionServiciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA . Prestatorul trebuie să asigure planificarea activității de colectare date de măsurare, servicii de citire în teren precum și monitorizarea activității prestate pentru toate activitatile / serviciile incluse si detaliate in caietul de sarcini nr. 5534 / 05.02.2026, atasat prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite: Se estimeaza ca se va atribui cate un contract subsecvent semestrial sau ori de cate ori exista o nevoie clara a entitatii contractante. Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent: 10.763.177 bucati /tipuri de servicii ; Cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent: 12.531.319 bucati /tipuri de servicii; Cantitatea minima a acordului cadru: 54.336.498 bucati /tipuri de servicii; Cantitatea maxima a acordului cadru: 57.024.609 bucati /tipuri de servicii; Valoarea minima a celui mai mare contract subsecvent: 47.494.830,40 lei fara TVA; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent: 54.781.315,74 lei fara TVA; Valoarea minima a acordului cadru: 238.088.588,85 lei fara TVA; Valoarea maxima a acordului cadru: 250.292.252,51 lei fara TVA. Cantitatile minime/ maxime pe repere, estimate a se comanda pe durata acordului cadru/ contractelor subsecvente sunt prevazute in Anexa 4 a Caietului de sarcini_Lista cantitati, atasata prezentei documentatii. Modificarea Acordului cadru / contractelor subsecvente fara organizarea procedurii de achizitie sectoriala se poate face in conformitate cu prevederile din Legea 99/2016 si sunt prevazute in modelele de contract .
Internal identifier1
413693-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachRO10976687/392/2026-2030
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: RO10976687/392/2026-2030
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 65500000 Servicii de citire a contoarelor
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1