2. Procedure
Procedure
Title: Zaprojektowanie (w zakresie branży srk) i kompleksowe wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 623 i nr 628 na odcinku I+K podg. Fornale – Szczyrzyc i podg. Porąbka – podg. Stróża w ramach Projektu pn. „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – Etap II”
Description: 1. Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie następujących elementów: Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. „Budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 623 Fornale – Szczyrzyc na odc. I od km 0+042 do km 9+668 wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 623 na odcinku od km 0+024 do km 9+934 oraz budowa obiektu budowlanego pn.: łącznica kolejowa nr 628 Porąbka – Stróża na odc. K od km 0+000 do km 1+452 wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż łącznicy kolejowej nr 628 na odcinku od km 0+000 do km 1+517”. Całość przedmiotu Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 1) Dokumentacji projektowej, w tym: a) opracowanie projektu wykonawczego, b) opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, 2) i robót w zakresach opisanych w OPZ i PFU: a) nawierzchnia i podtorze, b) roboty odwodnieniowe i hydrotechniczne, c) sieci zewnętrzne, d) drogi, e) urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), f) urządzenia i systemy telekomunikacyjne, g) sieć trakcyjna oraz system zasilania i sterowania, h) linia potrzeb nietrakcyjnych (LPN); i) urządzenia i układy elektroenergetyki do 1 kV, j) obiekty inżynieryjne wraz z pracami towarzyszącymi, w tym tunele kolejowe, k) perony, obiekty obsługi podróżnych i obiekty kubaturowe, l) przejścia i przejazdy, m) roboty geologiczne i geotechniczne, n) roboty związane z wykonaniem elementów małej architektury, o) wycinka drzew i krzewów oraz roboty branży środowiskowej, p) wszelkie inne konieczne do realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami. 3) robót polegających na budowie obiektów służących ochronie środowiska. 4) przeprowadzenie procesu oceny zgodności podsystemów strukturalnych w zakresie objętym zamówieniem na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu) i przekazanie odpowiednich deklaracji weryfikacji WE i certyfikatów weryfikacji WE dla podsystemów. Opcja na interfejs obejmuje realizację współpracy z innymi wykonawcami realizującymi roboty budowlane lub dostawy na rzecz Zamawiającego, a które wymagają powiązania z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym zabudowanymi w ramach niniejszego zadania. Współpraca będzie odbywać się za pośrednictwem Zamawiającego i/lub Inżyniera. Zamawiający przewiduje, że zakres prac realizowanych w ramach innych Kontraktów wpływa na konieczność dokonania m.in. zmian w zakresie interfejsów (tj. realizacji w ramach niniejszego zadania Opcji na Interfejs). Szczegółowy zakres Opcji na Interfejs został określony w Rozdziale nr 5 TOMU IV — PFU pn.: „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów”, które dotyczą urządzeń srk przewidzianych do zabudowy w ramach niniejszego zamówienia. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Tom III niniejszej SWZ oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym Tom IV niniejszej SWZ. 3. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy. Zakres zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy oraz warunki na jakich zostaną udzielone określa OPZ i PFU. Zamówienie podobne może zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po wcześniejszym przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, w szczególności w zakresie warunków umowy w tym ceny, terminu wykonania, okresu gwarancji/okresu rękojmi i polegać będą na powtórzeniu podobnych projektów wykonawczych branży srk oraz kompleksowych robót budowlanych zgodnych z przedmiotem zamówienia w szczególności w zakresach: a) demontaż i likwidacja infrastruktury kolejowej będącej w złym stanie technicznym, zdewastowanej, nieużytkowanych obiektów kubaturowych a także elementów kolidujących z rozwiązaniami projektowymi, b) wykonanie robót budowlanych obejmujących branżę torową z odwodnieniem, branżę obiektów inżynieryjnych (w tym tunele) wraz z wykonaniem prac hydrotechnicznych w ich sąsiedztwie, branżę drogową, branżę elektroenergetyki, branżę sieci trakcyjnej, branżę zasilania sieci trakcyjnej, branżę telekomunikacyjną, obiekty obsługi podróżnych oraz obiekty kubaturowe wraz z odwodnieniem powierzchniowym terenu, branżę sanitarną, branżę srk, c) usunięcie kolizji z sieciami różnych gestorów.
Internal identifier: 9090/IRZR1/01868/01882/26/P
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages, 32000000 Radio, television, communication, telecommunication and related equipment, 48000000 Software package and information systems, 45233100 Construction work for highways, roads, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 30200000 Computer equipment and supplies, 32500000 Telecommunications equipment and supplies, 48200000 Networking, Internet and intranet software package, 48600000 Database and operating software package, 48800000 Information systems and servers, 45100000 Site preparation work, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 30210000 Data-processing machines (hardware), 30230000 Computer-related equipment, 32410000 Local area network, 32420000 Network equipment, 32430000 Wide area network, 34000000 Transport equipment and auxiliary products to transportation, 34600000 Railway and tramway locomotives and rolling stock and associated parts, 34630000 Parts of railway or tramway locomotives or rolling stock; railways traffic-control equipment, 34632000 Railways traffic-control equipment, 48810000 Information systems, 48820000 Servers, 45220000 Engineering works and construction works, 45240000 Construction work for water projects, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45234000 Construction work for railways and cable transport systems, 45234100 Railway construction works, 45234113 Demolition of tracks, 45234116 Track construction works, 45234115 Railway signalling works, 45310000 Electrical installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45314300 Installation of cable infrastructure, 45314310 Installation of cable laying, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71300000 Engineering services, 71320000 Engineering design services, 32400000 Networks, 45300000 Building installation work, 45232300 Construction and ancillary works for telephone and communication lines, 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Opcja na interfejs - Uprawnienie Zamawiającego do powierzenia na zasadach opisanych w Załączniku nr 15 do Umowy „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów” – Opcja na interfejs.” realizacji zmian w urządzeniach sterowania ruchem kolejowym i ETCS w zakresie interfejsów na warunkach określonych w rozdziale 5 PFU pn.: „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów”.
414170-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Obras - Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno9090/IRZR1/01868/01882/26/P
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Naturaleza complementaria del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
Clasificación adicional (cpv): 71322000 Servicios de diseño técnico para la construcción de obras de ingeniería civil, 30000000 Máquinas, equipo y artículos de oficina y de informática, excepto mobiliario y paquetes de software, 32000000 Equipos de radio, televisión, comunicaciones y telecomunicaciones y equipos conexos, 48000000 Paquetes de software y sistemas de información, 45233100 Trabajos de construcción de autopistas y carreteras, 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil, 30200000 Equipo y material informático, 32500000 Equipo y material para telecomunicaciones, 48200000 Paquetes de software de conexión en red, Internet e intranet, 48600000 Paquetes de software de bases de datos y de funcionamiento, 48800000 Sistemas y servidores de información, 45100000 Trabajos de preparación del terreno, 45230000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, de autopistas, carreteras, aeródromos y vías férreas; trabajos de explanación, 30210000 Máquinas procesadoras de datos (hardware), 30230000 Equipo relacionado con la informática, 32410000 Red de área local, 32420000 Equipo de red, 32430000 Red de área extendida, 34000000 Equipos de transporte y productos auxiliares, 34600000 Locomotoras de ferrocarril y de tranvía, material móvil y sus partes, 34630000 Partes de locomotoras de ferrocarril o tranvía o material móvil; equipo de control del tráfico de ferrocarriles, 34632000 Equipo de control del tráfico de ferrocarriles, 48810000 Sistemas de información, 48820000 Servidores, 45220000 Obras de ingeniería y trabajos de construcción, 45240000 Trabajos de construcción para proyectos hidráulicos, 45110000 Trabajos de demolición de inmuebles y movimiento de tierras, 45234000 Trabajos de construcción de vías férreas y sistemas de transporte por cable, 45234100 Trabajos de construcción ferroviaria, 45234113 Demolición de vías, 45234116 Trabajos de construcción de vías férreas, 45234115 Trabajos de señalización ferroviaria, 45310000 Trabajos de instalación eléctrica, 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45314300 Infraestructura para cables, 45314310 Tendido de cables, 71000000 Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección, 71300000 Servicios de ingeniería, 71320000 Servicios de diseño técnico, 32400000 Redes, 45300000 Trabajos de instalación en edificios, 45232300 Trabajos de construcción y obras auxiliares de líneas telefónicas y de comunicación, 45231400 Trabajos de construcción de líneas de conducción eléctrica
5. Lote
LoteLOT-0001
Opciones
414170-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Ehitustööd - Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus9090/IRZR1/01868/01882/26/P
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Lepingu täiendav olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 71322000 Tsiviilehitustööde tehnilise projekteerimise teenused, 30000000 Kontorimasinad ja arvutid, nende seadmed ja tarvikud, v.a mööbel ja tarkvarapaketid, 32000000 Raadio-, televisiooni-, kommunikatsiooni-, teleside- ja sellega seotud seadmed, 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid, 45233100 Kiir- ja maanteede ehitustööd, 45200000 Ehitiste või nende osade ehitustööd ja tsiviilehitustööd, 30200000 Arvutiseadmed ja nende tarvikud, 32500000 Elektersideseadmed ja -tarvikud, 48200000 Võrgukasutuse, internetivõrgu ja intranetivõrgu tarkvarapakett, 48600000 Andmebaasi- ja operatsioonitarkvarapakett, 48800000 Infosüsteemid ja serverid, 45100000 Ehitusplatside ettevalmistustööd, 45230000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide, maanteede, teede, lennuväljade ja raudteede ehitustööd; pinnakattetööd, 30210000 Andmetöötlusmasinad (riistvara), 30230000 Arvutiga seotud seadmed, 32410000 Kohtvõrk, 32420000 Võrguseadmed, 32430000 Laivõrk, 34000000 Transpordivahendid ja seonduvad lisatooted, 34600000 Raudtee- ja trammivedurid ja veerem ning nendega seonduvad osad, 34630000 Raudteevedurite või trammivedurite või veeremi osad; raudtee liikluskorraldusseadmed, 34632000 Raudtee liikluskorraldusseadmed, 48810000 Infosüsteemid, 48820000 Serverid, 45220000 Insenertehnilised tööd ja ehitustööd, 45240000 Vesiehitustööd, 45110000 Ehitiste lammutus- ja purustustööd ja pinnase eemaldamistööd, 45234000 Raudtee ja köisraudtee ehitustööd, 45234100 Raudtee ehitustööd, 45234113 Rööbaste demonteerimine, 45234116 Rööbastee ehitustööd, 45234115 Raudtee signalisatsioonitööd, 45310000 Elektripaigaldustööd, 45311000 Elektrijuhtmete ja -seadmete paigaldustööd, 45314300 Kaabli infrastruktuuri paigaldamine, 45314310 Kaabli paigaldamine, 71000000 Arhitektuuri-, ehitus-, inseneri- ja ehitusjärelevalveteenused, 71300000 Insener-tehnilised teenused, 71320000 Tehnilise projekteerimise teenused, 32400000 Võrgud, 45300000 Hoone installatsioonitööd, 45232300 Telefoni- ja sideliinide ehitus- ja abitööd, 45231400 Elektriliinide ehitustööd
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendavad hankevõimalused
414170-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Roboty budowlane - Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator9090/IRZR1/01868/01882/26/P
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Dodatkowy charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 30000000 Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowania, 32000000 Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny, 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne, 45233100 Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg, 45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 30200000 Urządzenia komputerowe, 32500000 Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne, 48200000 Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu, 48600000 Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne, 48800000 Systemy i serwery informacyjne, 45100000 Przygotowanie terenu pod budowę, 45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu, 30210000 Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt), 30230000 Sprzęt związany z komputerami, 32410000 Lokalna sieć komputerowa, 32420000 Urządzenia sieciowe, 32430000 Rozległa sieć komputerowa, 34000000 Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu, 34600000 Lokomotywy kolejowe i tramwajowe oraz tabor kolejowy i podobne elementy, 34630000 Części lokomotyw kolejowych lub tramwajowych, lub taboru kolejowego; urządzenia do sterowania ruchem kolejowym, 34632000 Urządzenia do sterowania ruchem kolejowym, 48810000 Systemy informacyjne, 48820000 Serwery, 45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane, 45240000 Budowa obiektów inżynierii wodnej, 45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne, 45234000 Roboty budowlane w zakresie budowy kolei i systemów transportu, 45234100 Budowa kolei, 45234113 Rozbiórka torów, 45234116 Budowa torów, 45234115 Roboty w zakresie sygnalizacji kolejowej, 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45314300 Instalowanie infrastruktury okablowania, 45314310 Układanie kabli, 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 71300000 Usługi inżynieryjne, 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, 32400000 Sieci, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45232300 Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych, 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Opcje