2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa Zestawów Naprawczych ZN-1 oraz tśm do radiometru DPO
Description: Przedmiotem zamówienia dostawa Zestawów Naprawczych ZN-1 oraz tśm do radiometru DPO wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia, z podziałem na dwa zadania: zadanie nr 1 dostawa zestawów naprawczych ZN-1 do radiometru DPO; zadanie nr 2 dostawa tśm do radiometru DPO. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Previous notice: 287680-2026
Internal identifier: 32/2026
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Celem realizacji zadania jest dostawa zestawów naprawczych ZN-1 oraz tśm do radiometru DPO w zakresie określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Konieczność realizacji zadania wynika z potrzeby utrzymania pełniej sprawności sprzętu tj. radiometru DPO a tym samym utrzymania pełnej gotowości do działania pododdziałów wojsk chemicznych w przypadku wystąpienia konfliktu zbrojnego. Radiometr DPO stanowi podstawowe wyposażenie Podsystemu Wczesnego Ostrzegania, który odpowiada za monitorowanie poziomu skażenia na terenie RP oraz wchodzą w skład wyposażenia grup specjalnych z pododdziałów chemicznych wykonujących zabiegi związane z wykrywaniem skażeń w przypadku wystąpienia skażenia promieniotwórczego na polu walki. Zabezpieczenie funkcjonowania Podsystemu Wczesnego Ostrzegania (PWO) oraz wyposażenie pododdziałów chemicznych w sprawny sprzęt radiometryczny umożliwi wcześniejsze wykrycie skażenia promieniotwórczego i przygotowanie żołnierzy do działania w atmosferze skażonej co jest bezpośrednio związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem oraz życiem. Biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną w Polsce należy niezwłocznie zapewnić i utrzymać pełną gotowość sprawności radiometrów DPO co stanowi podstawowe wyposażenie pododdziałów chemicznych. Z tego też względu istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia i konieczność skrócenia terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz terminu składania ofert do 10 dni od dnia przekazania zaproszenia do składania ofert zgodnie z art. 411 ust. 7 i 16 ustawy Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35400000 Military vehicles and associated parts
Additional classification (cpv): 35422000 Electronic and electrical spare parts for military vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 Dostawa zestawów naprawczych ZN-1 do radiometru DPO
Description: Przedmiotem zamówienia dostawa zestawów naprawczych ZN-1 do radiometru DPO wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, maksymalnie o ilości wskazane jako „Ilość w opcji”. 2. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte jako „Ilość w opcji” mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych, a także na równi z nią w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4.O zamiarze skorzystania z prawa opcji, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia, Zamawiający poinformuje Wykonawcę wskazując miejsce jego dostawy. Decyzję w tej sprawie Zamawiający przekaże pisemnie lub mailem w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik do SWZ, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 Dostawa tśm do radiometru DPO
Description: Przedmiotem zamówienia dostawa tśm do radiometru DPO wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Internal identifier: Zadanie nr 2