415273-2023 - ResultRomania-Arad: Orthopaedic prostheses
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitionare endoproteze si implanturi ortopedice (71 loturi)
Reference number: 3519879_2021_PAAPD1310600
II.1.2.
Main CPV code
33183200 Orthopaedic prostheses
II.1.4.
Short description
În cadrul procedurii se vor achiziționa endoproteze si implanturi ortopedice, în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 71 loturi, cu respectarea cerintelor din Caietele de sarcini.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Inele de ranforsare in revizia protetica
Lot No: 58
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Conform cerinte caiet de sarcini
Ciment acrilic fara antibiotic
Lot No: 65
Endoproteze total de sold necimentate de revizie
Lot No: 44
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cage pentru reviziile protetice
Lot No: 61
Sistem sutura meniscala all-inside
Lot No: 8
Sistem cu buton pentru hallux-valgus
Lot No: 15
Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu postero-stabilizare, cu raza unica de curbura a componentei femurale
Lot No: 46
Trusa pentru Mozaic-plastie
Lot No: 19
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a genunchiului – Con de augmentare pentru femur sau tibie in revizia protetica
Lot No: 63
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cupa de revizie din metal trabecular si insert cimentat
Lot No: 60
Implanturi tip ancora titan cu sutura incarcata
Lot No: 10
Matrice osteocartilaginos
Lot No: 13
Endoproteza totala de sold cimentata cu cupa din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Lot No: 23
Proteza de sold totala hibrid inversata (tija necimentata cu cupa cimentata din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E)
Lot No: 29
Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu platou tibial mobil si stabilizare posterioara
Lot No: 48
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Bloc de augmentare hemisferic pentru cotil, confectionat din tantal
Lot No: 56
Matrice de colagen lichida pentru defecte condrale si subcondrale
Lot No: 12
Fir de sutura Ultrabraid
Lot No: 14
Proteza totala de genunchi de revizie tip balama
Lot No: 50
Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie cu trei raze de curbura
Lot No: 51
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Bloc de augmentare tip coloana pentru cotil in revizia protetica
Lot No: 62
Sistem de fixare tibiala/femurala tip surub biocompozit perforat osteoinductiv pentru fixarea grefelor de tesut moale
Lot No: 2
Sistem sutura menisc
Lot No: 9
Endoproteza totala de sold necimenata cu tija morfometrica, cu insert acetabular ceramic si cap ceramic
Lot No: 37
Endoproteza totala cimentata de sold, cu tija femurala neteda (lustruita), cu centror distal intramedular
Lot No: 22
Endoproteza totala de sold necimentata titan cu profil biconic
Lot No: 24
Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu componenta tibiala fixa si trei raze de curbura
Lot No: 47
Proteza ligamentara pentru reconstructii posttraumatice sau degenerative
Lot No: 6
Proteza temporara de sold cu doua tipuri de antibiotic
Lot No: 64
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului - Cupa acetabulara de revizie, din tantal, pentru defecte cu pierderi mari de os
Lot No: 57
Endoproteze cervico-cefalice tip Austin Moore
Lot No: 20
Scoaba Cobalt-Chrom
Lot No: 16
Sistem de fixare suplimentara pentru ligamentoplastie-scoaba
Lot No: 17
Endoproteza totala necimentata de sold anatomica acoperita cu hidroxiapatita
Lot No: 38
Sistem de fixare LIA cu implant tip button cu bucla ajustabila
Lot No: 3
Endoproteza de sold totala necimentata cu cap ceramic si insert ceramic
Lot No: 32
Sistem pentru reducerea disjunctiei acute in articulatia acromio-claviculara
Lot No: 4
Proteza de sold totala necimentata cu cap ceramic si insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Lot No: 31
Proteza totala de umar necimentata
Lot No: 69
33184000 Artificial parts of the body
Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cupa de revizie din metal trabecular cu inel de ranforsare
Lot No: 59
Endoproteza totala necimentata de sold, cu tija dreapta (acoperita cu hidroxiapatita), cu cuplu ceramica-ceramica
Lot No: 34
Proteza totala de umar inversata
Lot No: 70
Endoproteza totala necimentata de sold, cu tija dreapta, universala, acoperita cu hidroxiapatita, cu cuplu metal-polietilena
Lot No: 25
Elemente de ranforsare in revizia periprotetica, placi cu cabluri de cerclaj si plase metalice de ranforsare
Lot No: 52
Sistem pentru stabilizarea gleznei prin fixarea sendezmozei tibiale
Lot No: 5
Proteza ligamentara pentru reconstructii posttraumatice sau degenerative cu sistem de fixare
Lot No: 7
Proteza bipolara de sold necimentata cu tija morfometrica
Lot No: 40
Endoproteza bipolara de sold cimentata cu tija femurala neteda
Lot No: 41
Endoproteza totala cimentata de sold, cu tija femurala prevazuta cu trepte de integrare cimentata
Lot No: 21
Endoproteza totala necimentata de sold din titan cu cuplaj ceramic – Crosslink
Lot No: 26
Ciment acrilic cu antibiotic
Lot No: 66
Proteza bipolara de sold necimentata cu tija dreapta
Lot No: 39
Proteza monopolara de umar
Lot No: 67
Matrice colagen
Lot No: 11
Proteza de sold totala hibrid (tija cimentata cu cupa necimentata cu insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E)
Lot No: 28
Endoproteza totala de sold necimentata, cu tija dreapta, cu cuplu ceramica-polietilena
Lot No: 33
Substituenti ososi cu diferite forme si marimi – osteoconductivi si osteoinductivi
Lot No: 71
Endoproteze totale modulare de sold necimentate de revizie
Lot No: 45
Endoproteza totala de sold necimentata cu tija morfometrica, cu cuplu metal-polietilena
Lot No: 35
Endoproteza totala de sold necimentata, cu tija morfometrica, cu cuplu ceramica-polietilena
Lot No: 36
Endoproteze bipolare de sold necimentate de titan cu profil biconic
Lot No: 42
Elemente de revizie femurala – Placa pentru fracturi periprotetice, cabluri cu sigiliu, benzi de cerclaje din titan, placi stabilizatoare pentru benzile de cerclaje din titan
Lot No: 54
Elemente de revizie femurala –Tije femurale de revizie cu instrumentar comun – Tija femurala necimentata de revizie acoperita cu hidroxiapatita si tija femurala cimentata de revizie
Lot No: 55
Substituent osteocondral
Lot No: 18
Sistem de fixare tibiala/femurala tip surub bioresorbabil pentru fixarea grefonului os-tendon-os
Lot No: 1
Endoproteze totale de genunchi cimentate de revizie total stabilizate
Lot No: 49
Elemente de revizie acetabulara – Inel de ranforsare acetabulara, inel de reconstructie acetabulara si cupa acetabulara retentiva cimentata
Lot No: 53
Proteza totala de umar cimentata
Lot No: 68
Endoproteza totala primara necimentata de sold cu dubla mobilitate
Lot No: 27
Proteza de sold totala necimentata cu cap metalic si insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Lot No: 30
Endoproteze totale de sold cimentate de revizie
Lot No: 43