See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare materiale sanitare specifice secției de angiografie 2
Description: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare specifice secției angiografie, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă - Achizitorul stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - Achizitorul va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit, în conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Autoritatea contractantă nu este obligată să răspundă solicitărilor de clarificări/informații suplimentare care nu au fost adresate în termenul stabilit la secțiunea I.3 din Fișa de date.
Internal identifier: 100/13624359/2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111730 Angioplasty supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Valva aortica transcateter expandabila cu balon abord trans-femural / trans-apical
Description: In cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare specifice secției angiografie, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini, în baza unui Acord-cadru încheiat cu mai mulți operatori economici (ofertanții clasați pe primele 3 locuri, pentru fiecare lot în parte), fără reluarea competiției. Dacă numărul operatorilor economici participanți care au depus oferte admisibile pentru un lot este mai mic de 3, Acordul-cadru se va încheia cu toți cei care au prezentat oferte admisibile. Modalitatea de încheiere a Contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.6. din Acordul-cadru. Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru: - cantități minime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. - cantități maxime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): trimestrial Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Valva aortica transcateter cu implantare intra-anulara, din pericard bovin, cu mansete anti scurgere paravalvulara
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Valva aortica transcateter cu implantare in pozitie supra-anulara, din pericard porcin, cu invelis de prevenire a scurgerilor paravalvulare
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Pachet stent-graft autoexpandabil cu fixare dubla supra si infrarenala pentru tratamentul anevrismelor aortei abdominale tip A
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Sistem stent-graft autoexpandabil cu design modular, pentru tratamentul endovascular al aortei abdominale
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Pachet stent-graft autoexpandabil pentru tratamentul anevrismelor aortei toracice
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Sistem stent-graft autoexpandabil cu design modular, pentru tratamentul endovascular al aortei toracice
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Teaca de introducere cu invelis hidrofil pentru proceduri structurale
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Cateter pentru ecografie intravasculara
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Ghid pentru masurarea rezervei de flux FFR
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Microcateter pentru abord retrograd
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Ghid pentru penetrare in ocluzii totale coronariene
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Kit seringa injectomat
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Tub conector inalta presiune pentru seringa automata
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Cateter-ghid pentru crossover
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Cardiostimulatoare unicamerale
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Cardiostimulatoare bicamerale
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Cardiostimulator unicameral implantabil tip fara sonda
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Cardiostimulator unicameral cu sensing atrial implantabil tip fara sonda
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Kit stimulare permanenta fascicul HIS / LBB
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Stimulatoare tricamerale
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Balon acoperit cu sirolimus pentru angioplastie coronariana
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Balon impregnat cu paclitaxel pentru arterele coronare
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Stilet pentru extractia sondelor cardiace cu lumen
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Teaca mecanica pentru extractia sondelor de stimulare cardiaca
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Sistem mecanic pentru extractie sonda cardiaca tip pistol rotativ
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Cateter tip basket
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Fir sutura monofilament PTFE loop pentru reconstructie valva mitrala
Internal identifier: 28