418003-2021 - ResultRomania-Timișoara: Antineoplastic agents
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
MEDICAMENTE PNS SI BS 2021
Reference number: 4483447_2021_PAAPD1175703
II.1.2.
Main CPV code
33652100 Antineoplastic agents
II.1.4.
Short description
Se vor achizitiona medicamente conform descrierilor minime si obligatorii din caietului de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a-12 –a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 19 zile.
Achiziția se referă la un proiect și/sau program finanțat din fonduri ale Uniunii Europene da ○ nu x
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
DEFERASIROXUM 360 mg cpr.film
Lot No: 34
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33631600 Antiseptics and disinfectants
II.2.4.
Description of the procurement
CONFORM CAIET DE SARCINI
COMPLEX DE ANTIINHIBITORI AI COAGULARII 500 UI
Lot No: 28
DARATUMUMABUM 1800 mg
Lot No: 31
CODEINUM cpr.15mg
Lot No: 13
DIHYDROCODEINUM cpr.elib.prel.120mg
Lot No: 36
33661200 Analgesics
INSULINĂ GLARGIN 100 unități/ml, soluție injectabilă 3 ml, cartus
Lot No: 59
33615000 Medicinal products used in diabetes
INSULINE UMANE 100ui sol.inj. -5ml
Lot No: 62
BLEOMYCINUM SULFAS pulbere pt sol. inj/ perfuzabilă de bleomicină 15.000 UI
Lot No: 6
HIALURONAT DE SODIU 1,6% (16 mg/ml) - 1,1 ml
Lot No: 51
33662100 Ophthalmologicals
CAPLACIZUMABUM pulb.+solvent pt sol.inj.
Lot No: 10
33621100 Antithrombotic agents
HIALURONAT DE SODIU 3% (30 mg/ml) - 1,1 ml
Lot No: 52
SOLUTIE DEZINFECTANTA ANTISEPTICA 4.1g etanol(100%),si 10g 2-propanol la 100g sol
Lot No: 84
DEXAMETHASONUM 4mg cpr
Lot No: 35
33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
BURETE NAZAL HEMOSTATIC 100/25/15 mm
Lot No: 8
33621200 Antihaemorrhagics
BISACODYLUM drj.gastrorez.5mg
Lot No: 5
33613000 Laxatives
ACITRETINUM caps 100mg
Lot No: 1
33631000 Medicinal products for dermatology
BETAXOLOLUM sol.oft 0,25%- 5ml
Lot No: 4
CLORHEXIDINUM solutie orala 0,2% - 1000ml
Lot No: 12
CARBACHOLUM sol.intraoculara USP 0,01%
Lot No: 11
COLAGEN TIP 1 DE ORIGINE CABALINA - SPRAY 75ml
Lot No: 14
33631200 Emollients and protectives
ULEI SILICONIC (SIL 5000) pentru chirurgia vitreo-retiniană, seringă 10 ml
Lot No: 93
DAUNORUBICINUM 20mg pulb.liof.
Lot No: 32
ULEI SILICONIC (SIL 1000) pentru chirurgia vitreo-retiniană, seringă 10 ml
Lot No: 92
INSULINĂ GLARGIN 100 unități/ml, soluție injectabilă 5 ml, flacon
Lot No: 60
ENALAPRILUM cpr.10mg
Lot No: 43
33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
DEFERASIROXUM 180 mg
Lot No: 33
SUFENTANILUM CITRATUM 5 mcg/ml-5ml
Lot No: 86
33661100 Anaesthetics
ENALAPRILUM cpr.5mg
Lot No: 44
INSULINA UMANA SEMILENTA 100Ui/ml-3ml susp.inj. in cartus
Lot No: 63
COMBINATII (ARTICAINUM HIDROCHLORYDUM 40mg/ml + EPINEFRINUM 5mcg/ml) sol.inj.- cartuse sau fiole
Lot No: 16
TOCOFEROLUM caps.moi 400mg
Lot No: 91
33616000 Vitamins
RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 500 UI/2ML
Lot No: 83
DURVALUMABUM 500 mg
Lot No: 41
TOCOFEROLUM caps 100mg
Lot No: 90
COMBINAȚII (ESENTIN E caps. - fosfolipide esențiale 400mg, vit. E 150mg, silimarină 100 mg)
Lot No: 17
33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
NITROGLYCERINUM sol.perf. 1mg/ml - 10ml
Lot No: 71
33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
PROCARBAZINUM 50 mg caps
Lot No: 79
RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 1000 UI/2ML
Lot No: 80
COMBINATII (VITAMINA B COMPLEX sirop)
Lot No: 23
PERFLUOROCARBON FLORURAT 100% soluție intraoculară 5 ml
Lot No: 75
DIHYDROCODEINUM cpr.elib.prel.60 mg
Lot No: 37
IMUNOGLO BULINA UMANA NORMALA-165 mg/ ml-48ml
Lot No: 57
33651520 Immunoglobulins
OLEUM PARAFFINI substanta
Lot No: 74
IMUNOGLO BULINA UMANA NORMALA-165 mg/ ml - 6ml sol.inj.
Lot No: 54
PILOCARPINUM sol.oft 20mg/ml- flc 10ml
Lot No: 77
RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 250 UI/2ml
Lot No: 82
METFORMINUM cpr. 850mg
Lot No: 65
PRANOPROFENUM sol.oft. 1mg/ml- 5ml
Lot No: 78
33662000 Medicinal products for sensory organs
TERBINAFINUM cpr. 250mg
Lot No: 87
COMBINATII: hialuronat de sodiu 13,7 mg si hidroxipropilmetilceluloza 5,7 mg
Lot No: 25
CREMA PROTECTOARE PENTRU BEBE: ichtiol, vitamina E, oxid de zinc
Lot No: 29
SOLUTIE DEZINFECTANTA KODAN FORTE : 100 g solutie contin: 45,0 g 2-propanol, 10,0 g 1- Propanol, 0,20 g 2-bifenilol*, peroxid de hiclrogen solutie de 30%. Kodan Forte colorat contine coloranti E104, E110, E151
Lot No: 85
COMBINAȚII (ZIR-FOS plicuri :bifidobacterium longum BB536-5 miliarde UFC, actilight fos, complex de vitamine B (B1=1,1 mg, B2=1,4 mg, B6=1,4mg, B12=2,5 micrograme)
Lot No: 24
33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
COMBINATII: paracetamol, pseudoefedrina clorhidrat si maleat de clorfeniramin
Lot No: 27
RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 2000 UI/5ML
Lot No: 81
DURVALUMABUM 120 mg
Lot No: 40
FENTANYLUM sol.inj. Fiole 5ml
Lot No: 47
IMUNOGLO BULINA UMANA NORMALA-165 mg/ ml-12ml sol.inj.
Lot No: 55
IMUNOGLOBULINA NORMALA PT. ADM. INTRAVASCULARA pulb.liof.+solvent pt.sol.perf. 2,5%-50ml
Lot No: 58
METHYLPREDNISOLONUM cpr.16mg
Lot No: 66
33642200 Corticosteroids for systemic use
CYTARABINUM-20 mg/ml - 5 ml (100 mg/5ml)
Lot No: 30
VERAPAMILUM sol.inj. 2,5mg/ml
Lot No: 94
33622700 Calcium channel blockers
PILOCARPINUM sol.oft 10mg/ml- flc 10ml
Lot No: 76
EMICIZUMAB 150 mg/ml-0.4 ml (60 mg)
Lot No: 42
FENOTEROLUM sol.inh. 100mcg/doza
Lot No: 46
33670000 Medicinal products for the respiratory system
NYSTATINUM substanta
Lot No: 72
33692600 Galenical solutions
GLIBENCLAMIDUM cpr. 5mg
Lot No: 49
THEOPHYLLINUM caps.elib.prel. 200mg
Lot No: 88
METHYLPREDNISOLONUM cpr.32mg
Lot No: 67
COMBINATII: MAALOX susp.orala 250ml : hidroxid de aluminiu si hidroxid de magneziu
Lot No: 26
COMBINATII (FIBRINOGEN + TROMBINA) - MATRICE PENTRU HEMOSTAZA LOCALA (FIBRINOGEN UMAN 5,5mg si TROMBINA UMANA 2,0UI) 4,8cm x 4,8cm
Lot No: 22
33690000 Various medicinal products
THEOPHYLLINUM caps.elib.prel.350mg
Lot No: 89
FLUORESCEINUM
Lot No: 48
HEPARINUM sol.inj. 5000UI/ml-1ml
Lot No: 50
BENZOCAINUM substanta farmaceutică, gram
Lot No: 3
BROMURA DE N BUTILSCOPOLAMONIU 10mg SUPOZITOARE
Lot No: 7
NATRII TETRABORAS substanta farmaceutica grame
Lot No: 69
MORPHYNUM SULFAS cpr.elib.prel. 200mg
Lot No: 68
OFLOXACINUM ungv.oft. 0,3%-3g
Lot No: 73
INSULINA GLARGIN 100UI/ml pen preumplut 3ml sol.inj.
Lot No: 61
COMBINATII (CYANCOBALAMINUM+FERROSI SULFAS+ACIDUM FOLICUM) capsule moi
Lot No: 20
33621300 Antianaemic preparations
Diverse ( 3 mg carbomer, manitol 0,04 mg, thiomersal (conservant antimicrobian), hidroxid de sodiu si apa purificata).
Lot No: 39
COMBINATII (clorhidrat de tiamina 100 mg, clorhidrat de piridoxina 100 mg, cianocobalamina 1 mg ) soluție injectabilă 2 ml
Lot No: 19
BURETE NAZAL HEMOSTATIC 80/25/15 mm
Lot No: 9
IMUNOGLO BULINA UMANA NORMALA-165 mg/ ml-24ml, sol.inj.
Lot No: 56
ETHACRIDINI LACTAS substanta
Lot No: 45
33692000 Medical solutions
COMBINATII (DICLOFENACUM+OMEPRAZOLUM) 75mg/20mg caps.elib.modificată
Lot No: 21
33632000 Medicinal products for the musculo-skeletal system
ADENOSINUM sol.inj./ perfuzabilă 5mg/ml - 10 ml (50mg/10ml)
Lot No: 2
33631300 Antipsoriatics
DIHYDROCODEINUM cpr.elib.prel.90 mg
Lot No: 38
KETOROLACUM TROMETHAMIN soluție oftalmică 5mg/ml - 5 ml
Lot No: 64
NIFEDIPINUM cpr.elib.prel.20mg
Lot No: 70
IMIPENEMUM + CILASTATINUM + RELEBACTAMUM 500 mg/500 mg/250 mg
Lot No: 53
COMBINATII (BUDESON IDUM + FORMOTE ROLUM 160mcg/4.5 mcg) x 120 doze
Lot No: 18
COMBINATII (ARTICAINUM HIDROCHLORYDUM 40mg/ml + EPINEFRINUM 10mcg/ml) sol.inj.- cartuse sau fiole
Lot No: 15