419329-2018 - ResultRomania-Galați: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reabilitarea şi modernizarea infrastructurii de transport regional între localităţile Matca — Valea Mărului — Cudalbi —Slobozia Conachi — Smârdan (DJ 251)”, finanţat prin [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 4855
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Reabilitarea şi modernizarea infrastructurii de transport regional între localităţile Matca – Valea Mărului – Cudalbi – Slobozia Conachi – Smârdan (DJ 251)”, conform proiectului tehnic.
— Operatorii economici pot solicita clarificari intr-un termen ce nu va depasi 15 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor,
— Autoritatea contractanta va raspunde o singura data la toate solicitarile de clarificari cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Reabilitarea şi modernizarea infrastructurii de transport regional între localităţile Matca – Valea Mărului – Cudalbi – Slobozia Conachi – Smârdan (DJ 251)”, finanţat prin Programul Operaţional Regional 2014–2020.
Valoare C + M — 53 373 216 RON din care Organizare de santier 319 840 RON fara TVA.
Valoarea cheltuielilor diverse si neprevazute — 1 461 327,2 RON fara TVA (nu sunt incluse în valoarea estimată totală).
Valoarea estimată a achiziţiei de 53 373 216 RON fără TVA, nu conţine valoarea cheltuielilor diverse şi neprevăzute.