421158-2021 - ResultRomania-Reșița: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor de canalizare din Reșița CS-CL-06
Reference number: 16868757_2021_PAAPD1181181
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului il constituie reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, retelelor de distribuție și rețelelor canalizare din Reșița, după cum urmează:
Conducte de transport apă potabilă:
1. Înlocuirea conductei de transport apă și reabilitare tunel - rest de executat
2. Înlocuirea conductei de transport apă între rezervoarele Lunca Bârzavei și rețeaua de distribuție - rest de executat
3. Înlocuirea conductei de transport apă între captarea Sodol și rețeaua de distribuție - rest de executat
4. Înlocuirea conductei de aducțiune care face legatura între rezervoarele Dealul Cerbului și reteaua de distribuție - rest de executat
5. Extindere conductă de transport apă până în Cartierul Poiana Golului - rest de executat
Rezervoare și stații de pompare
1. Reabilitare rezervor Lunca Barzavei 2x3000 mc - rest de executat
2. Reabilitare rezervor Dealul Cerbului 2x750 mc - rest de executat
3. Reabilitare rezervor Moroasa I - 2x200 mc - rest de executat
4. Reabilitare rezervor SP Moroasa I - 2x350 mc - rest de executat
5. Reabilitare rezervor Moroasa II.1 - 1x300 mc - rest de executat
6. Reabilitare rezervor Moroasa II.2 - 1x300 mc - rest de executat
7. Reabilitare rezervor aspirație SP Moroasa II - rest de executat
8. Construcție rezervor Poiana Golului 1x100 mc - rest de executat
9. Construcție rezervor Driglovaț 1x100 mc - rest de executat
Stații de pompare apă potabilă
1. Stație de pompare apa potabila SPH1 - rest de executat
2. Stație de pompare apa potabila SPH5 - rest de executat
Rețele de distribuție:
1. Înlocuirea rețelei de alimentare cu apă - rest de executat
2. Extinderea rețelei de alimentare cu apă - rest de executat
Rețele de canalizare:
1. Înlocuire rețea de canalizare - rest de executat
2. Extindere rețea de canalizare - rest de executat
3. Stații de pompare ape uzate - rest de executat
Sistem SCADA
1.Dispecer general SCADA
În cap. „Raportul inginerului relativ la masuratorile finale CS-CL 06” sunt detaliate toate lucrările executate de vechiul antreprenor și lucrările rămase de executat.
Lucrările de construcție includ: lucrări de construcție și instalații pentru alimentare cu apă și canalizare menajeră, furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice, executare branșamente de alimentare cu apă, contorizare, executare racorduri de canalizare, stații de pompare a apelor uzate, executare racorduri electrice, executare sistem de transmisii date tip SCADA, testare și punere în funcțiune, instruirea personalului beneficiarului, remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garanție).
Durata contractului este de 48 de luni: începând de la data atribuirii contractului / emiterii ordinelor de începere a lucrărilor (12 de luni perioada de execuție și 36 de luni perioada de garanție).
Valoarea estimate a contractului este: 35.931.060,46 Lei fără TVA. Valoarea estimată contractului nu include sumele reprezentând „cheltuieli diverse și neprevăzute”.
Sumele provizionate în valoare de 505.000 lei fără TVA sunt incluse în valoare estimată a contractului. Autoritatea contractantă evidențiază în mod clar la nivelul formularelor ofertei financiare aceste sume provizionate, în formularul „LDC-PS-00 Sume provizionate”. La întocmirea ofertei financiare, toți ofertanții vor avea în vedere includerea acestor valori reprezentând sumele provizionate în valoarea totală ofertată fără TVA.
Termenul limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este: 21 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea Contractantă stabilește un termen în care va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, după cum urmează: în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, Autoritatea contractantă răspunde solicitărilor transmise până în a 21-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor;
AC va răspunde doar l... detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului îl constituie reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor canalizare din Reșița - rest de executat, după cum urmează:
1. Înlocuirea conductei de transport apă și reabilitare tunel, PAFSIN, 2xDe 500 mm - rest de executat 46 m
2. Înlocuirea conductei de transport apă între rezervoarele Lunca Bârzavei și rețeaua de distribuție, PEID, 2xDe 250 mm; - rest de executat 487,8 m
3. Înlocuirea conductei de transport apă între captarea Sodol și rețeaua de distribuție, PEID, De 250 mm; - rest de executat
4. Înlocuirea conductei de aducțiune care face legătura între rezervoarele Dealul Cerbului și rețeaua de distribuție, PEID, De 315 mm; - rest de executat 593 m
2. Statie de pompare apa potabila SPH5 - rest de executat
1. Înlocuirea rețelei de alimentare cu apă, PEID De 110 mm – 400 mm - rest de executat 2.875,6 m
2. Extinderea rețelei de alimentare cu apă, PEID De 110 mm – 225 mm - rest de executat 2.061 m
1. Înlocuire rețea de canalizare, PVC De 315 – 400 mm - rest de executat 127 m
2. Extindere rețea de canalizare, PVC De 250 – 400 mm, PAFSIN De 1000 mm - rest de executat 14.154,4 m
Stații de pompare ape uzate
1. Statie de pompare apa uzata SPAU 1 si conducta de refulare - rest de executat
2. Statie de pompare apa uzata SPAU 2 si conducta de refulare - rest de executat
3. Statie de pompare apa uzata SPAU 4 si conducta de refulare - rest de executat
4. Statie de pompare apa uzata SPAU 6 si conducta de refulare - rest de executat
5. Statie de pompare apa uzata SPAU 7 si conducta de refulare - rest de executat
6. Statie de pompare apa uzata SPAU 9 si conducta de refulare - rest de executat
Valoarea estimate a contractului este: 35.931.060,46 Lei fără TVA. Valoarea estimată contractului nu include sumele reprezentând „cheltuieli diverse și neprevăzute”
AC va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit, respectiv 21 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.