421259-2020 - ResultRomania-Craiova: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
DJCL10 – Extindere rețele de apă și canalizare în zona Călărași-Bechet
Reference number: 11400673_2019_PAAPD1082102
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-10 Extindere retele de apa si canalizare in zona Calarasi - Bechet”, incluzand:
— Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Ostroveni (L = 8.366 m), incluzand 579 bransamente, 15 camine de vane, 1 vana de linie ingropata, 73 hidranti de incendiu supraterani,
— Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Listeava (L = 14.364 m), incluzand 693 bransamente, 18 camine de vane, 1 vana de linie ingropata, 96 hidranti de incendiu supraterani,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Bechet (L = 6.822 m), incluzand 359 de racorduri, 187 camine de vizitare, 3 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Ostroveni (L = 20.786 m), incluzand 1.690 de racorduri, 500 camine de vizitare, 6 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Listeava (L = 10.136 m), incluzand 719 de racorduri, 252 camine de vizitare, 3 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Calarasi (L = 7.941 m), incluzand 459 de racorduri, 187 camine de vizitare,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Sarata (L = 17.230 m), incluzand 723 de racorduri, 338 camine de vizitare, 4 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente,
— Extindere retea de canalizare in localitatea Dabuleni (L = 27.109 m), incluzand 1.969 de racorduri, 582 camine de vizitare, 2 statii de pompare apa uzata si conductele de refulare aferente.
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 36 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
NOTE:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
— în ziua a 25-a inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor,
— în ziua a 11-a inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
In situatia in care data raspunsului consolidat este in zi nelucratoare, se va raspunde in ziua lucratoare imediat anterioara
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari aferente contractului „DJ-CL-10 Extindere retele de apa si canalizare in zona Calarasi - Bechet”.
Entitatea contractanta pune la dispozitia contractantului proiectul tehnic pentru Lucrarile Permanente. Contractantul va fi responsabil pentru elaborarea detaliilor de executie necesare executarii lucrarilor, inclusiv a tuturor Lucrarilor Provizorii, conform descrierii din Caietul de Sarcini.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".